Zamknij
REKLAMA

Ubezpieczenie ciągnika siodłowego - ile kosztuje i jak znaleźć najlepszą polisę?

16:01, 07.12.2021 | materiały partnera

Każdy kierowca doskonale wie, że zobowiązany jest do wykupienia ubezpieczenia OC, jeśli posiada zarejestrowane auto. Większości z nas tego typu ubezpieczenie kojarzy się z bardzo wysokimi kosztami. Jednak warto wiedzieć, że jeśli chodzi o auta osobowe, to podstawowe ubezpieczenie nie jest aż tak drogie jak w przypadku ciągnika siodłowego czy TIR’a. Ubezpieczenie OC pojazdów powyżej 3,5 tony może kosztować nawet kilka tysięcy złotych za jedną ciężarówkę! Ile kosztuje ubezpieczenie ciągnika siodłowego? Sprawdź!

Ubezpieczenie ciągnika siodłowego w 2021 roku - jak kształtują się ceny?

Ubezpieczenie OC pojazdu ciężarowego może być nawet kilkukrotnie droższe niż ubezpieczenie OC auta osobowego. Niektórzy wydają na jedną polisę więcej niż 10 tysięcy złotych - dużo, prawda? Powodów tak wysokich składek jest wiele, ale zwykle przyczyną jest trzymanie się jednej firmy ubezpieczeniowej. 

Wielu kierowców jest przyzwyczajonych do jednej firmy ubezpieczeniowej, przez co dużo tracą! Mimo że coroczne automatyczne odnawianie polisy to wygodna opcja, to jednak warto poświęcić trochę czasu i wziąć się za znalezienie korzystniejszej oferty. W innym wypadku właściciele ciężarówek mogą tracić w ten sposób nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych! 

Warto wiedzieć, że różnice w cenach ubezpieczeń OC mogą być bardzo duże - w jednej firmie polisa może kosztować 12 tysięcy złotych, zaś w innej zaledwie 3 tysiące złotych. Wybierając zatem tańszą ofertę, możemy zaoszczędzić nawet 9 tysięcy złotych na jednym pojeździe! Przykładowo: jeśli mamy w swojej flocie 5 pojazdów, to możemy zaoszczędzić 45 tysięcy złotych!

Jeśli natomiast brakuje nam czasu na wielogodzinne poszukiwanie najlepszej oferty, to warto skorzystać z usług brokera ubezpieczeniowego – https://ubezpieczenieonline.com.pl, który przygotuje dla nas zestawienie najlepszych ofert ubezpieczeniowych dostępnych na rynku!

Dlaczego ubezpieczenie ciągnika siodłowego jest drogie?

Głównie z tego względu, że firmy sprzedające ubezpieczenia ciągników siodłowych obawiają się, czy są one dla nich opłacalne. Wynika to z tego, że ciężarówki to bardzo duże pojazdy, które wraz z naczepami ważą wiele ton. Zatem w sytuacji, gdy taki pojazd spowoduje wypadek, to najpewniej powstaną ogromne straty, których koszty usunięcia będą wielokrotnie wyższe niż po wypadku spowodowanym przez auto osobowe.

Innym ważnym aspektem jest to, że pojazdy powyżej 3,5 ton są bardzo drogie. Gdy ulegną uszkodzeniu, to firma ubezpieczeniowa będzie musiała “wyłożyć” wiele pieniędzy, aby dokonać naprawy. Istotną kwestią jest też intensywność eksploatacji ciągników siodłowych i innych dużych pojazdów powyżej 3,5 tony. To pojazdy będące w stałym użytku, które nierzadko podróżują po całej Europie i świecie. To natomiast zwiększa ryzyko kolizji i dużych strat. 

Gdzie można tanio ubezpieczyć ciężarówkę?

W Internecie możemy znaleźć dużą ilość ofert ubezpieczenia ciężarówek. Zwykle są one jednak bardzo kosztowne. Nie brakuje polis, które kosztują powyżej 10 tysięcy złotych. To zdecydowanie nie jest normalna cena. Poszukując korzystnej oferty, powinniśmy interesować się polisami, których cena jest w okolicach 3-4 tysięcy złotych. 

W przypadku, gdy posiadamy kilka ciężarówek (dwie lub trzy), to najlepiej wybrać pojedyncze polisy dla każdego z tych aut. Nieco inaczej to wygląda, gdy mamy flotę samochodów ciężarowych. Wtedy najkorzystniej będzie zdecydować się na ubezpieczenie ciągnika siodłowego w formie zbiorczej, co zazwyczaj jest bardzo opłacalne dla kierowców. Takie ubezpieczenie ma również taką zaletę, że nie musimy pamiętać o terminie zakończenia każdej polisy osobno, ponieważ cala flota zostanie ubezpieczona hurtem jednego dnia. Wystarczy więc, że za rok odnowimy tę samą polisę, a przed tym zapoznamy się z najnowszymi ofertami innych firm ubezpieczeniowych. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%