Zamknij
REKLAMA

Czy warto kupować mieszkanie od dewelopera?

11:39, 08.06.2022 | materiał partnera

Wiele osób kupujących mieszkanie ma dylemat, czy zrobić to na rynku wtórnym, czy też zdecydować się na stan deweloperski. Obydwa rozwiązania mają soje zalety, jednak my dziś skupimy się przede wszystkim na przestrzeniach w nowych inwestycjach. Pamiętając o tym, że jest to wybór na wiele lat, powinniśmy podejmować go rozważnie i przemyśleć wszystkie aspekty dotyczące lokalizacji, czy wykończenia. A jakie są powody, dla których warto postawić na stan deweloperski?

Bogata oferta dostępnych mieszkań

Decydując się na rynek pierwotny mamy gwarancję, ze nie zabraknie nam wyboru w kwestii metrażu czy rozkładu. Nieustannie powstają nowe inwestycje, które oferują nam kolejne możliwości i rozwiązania. W zależności od naszych potrzeb, w ofertach najdziemy kawalerki, studia, mieszkania dwu lub kilkupokojowe, ale również apartamenty oraz mniejsze rozwiązania z antresolą. Dzięki takim możliwościom w dużej ilości możemy pozwolić sobie na wybór wymarzonej przestrzeni, która sprosta naszym oczekiwaniom i wymaganiom. Będzie nam również zdecydowanie łatwiej dopasować mieszkanie do naszych potrzeb. Jeśli zdecydujemy się na konkretną ofertę wystarczająco wcześnie, będzie możliwe wprowadzenie poprawek, umożliwiających nam aranżację według wymarzonego projektu.

Bycie pierwszym właścicielem ma swoje zalety

Dzięki temu, że jesteśmy pierwszymi właścicielami mieszkania od dewelopera, otrzymujemy je w idealnym stanie i mamy pewność, że nikt przed nami z niego nie korzystał. Możemy wówczas obserwować zachodzące w nim zmiany i regularnie odświeżać elementy, które będą tego potrzebowały. Wszystkie usterki oraz niedociągnięcia, jakie zobaczymy przed odbiorem kluczy, zostaną szybko usunięte przez ekipę dewelopera. Całe mieszkanie jest gotowe na wejście zespołu, który wykona remont i rozpocznie ostatni etap wykończenia. Nie musimy też martwić się o kosztowne wymiany instalacji, ponieważ wszystko, co dostajemy, jest nowe.

Zyskujemy udogodnienia, których nie otrzymamy kupując na rynku wtórnym

Inwestycje deweloperskie są tworzone z myślą o najnowszych trendach i najbardziej funkcjonalnych rozwiązaniach. Wszystkie zastosowane technologie są nowe i wysokiej jakości, dzięki czemu możemy być spokojni o ich trwałość. Będzie to miało wpływ na naszą późniejszą wygodę i komfort życia. Ogromnym atutem są zdecydowanie niższe opłaty, które wynikają z braku konieczności uiszczania wpłat na fundusz remontowy. Zastosowanie nowych technologii w zakresie ocieplania czy elektryki, również może ograniczyć opłacane przez nas rachunki.

Kolejnym atutem inwestycji deweloperskich jest otaczająca infrastruktura, na którą najczęściej składa się całe, kompleksowo wyposażone osiedle. W pobliżu znajdują się parki, place zabaw, przedszkola, sklepy oraz punkty usługowe. Dzięki temu możemy na miejscu spełnić swoje podstawowe potrzeby, bez konieczności podróżowania po mieście w godzinach szczytu. Mieszkańcy mogą zakupić również miejsce parkingowe oraz otrzymać komórkę lokatorską. Są to ogromne udogodnienia, których nie zapewni nam rynek wtórny. Więcej informacji na temat zalet korzystania z usług deweloperskich można znaleźć na stronie internetowej https://republikawnetrz.pl/blog/jak-kupic-mieszkanie-od-dewelopera-poradnik-krok-po-kroku/.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%