Zamknij
REKLAMA

Mateusz Gamrot z kolejną wygraną w UFC?

00:00, 25.06.2022 | materiał partnera

Od początku swojej przygody z federacją UFC Mateusz Gamrot miał wielkie nadzieje na sukces i trzeba przyznać, że Polak zmierza w jego kierunku z każdym pojedynkiem. Teraz na jego drodze stanie Arman Tsarukyan, czyli Ormianin, który również ma na swoim koncie serię zwycięstw i plasowany jest po sąsiedzku w rankingu tej kategorii wagowej. Na kogo w tym pojedynku stawiają analitycy ufc zakładów bukmacherskich?

Mateusz Gamrot

Mateusz Gamrot już jakiś czas temu przekonał się o tym, że w KSW nie ma dla niego godnych przeciwników i zdecydował się na przenosiny za ocean. Polak rozpoczął od lekkiego falstartu, notując swoją pierwszą porażkę w karierze, jednak im dalej w las, tym było już tylko lepiej. Gamer do tej pory stoczył 4 pojedynki dla UFC, w których zanotował 3 zwycięstwa i jedną feralną porażkę. Przegrana z Kutateladze z pewnością do dzisiaj siedzi w jego głowie, ponieważ jest to jego jedyna wpadka na zawodowym bilansie. Trzeba jednak przyznać, że sam werdykt sędziów był mocno kontrowersyjny, ponieważ nawet jego przeciwnik przyznał, że to Polak wygrał wspominane starcie.

Gamrot do tej pory stoczył 21 zawodowych walk. W tym czasie zanotował 20 zwycięstw i jedną porażkę, o której już wspomniałem. Analizując jego bilans, łatwo zauważyć, że najwięcej zwycięstw zanotował poprzez decyzję sędziów. Po tym jednak, co wydarzyło się w jego pierwszym starciu dla najlepszej federacji sportów walki na świecie, wątpliwe, aby po raz kolejny chciał oddawać decyzję w ręce arbitrów. 35% swoich zwycięstw zanotował przez KO/TKO, a 25% przez poddanie. Zapasy są jego atutem, jednak akurat w najbliższym pojedynku wątpliwe, aby mógł wykorzystać swoją przewagę w tym aspekcie, ponieważ jego przeciwnik również znakomicie sobie radzi w parterze.

Miejmy nadzieję, że Mateusz Gamrot będzie w stanie pokazać taką dyspozycję, jak zaprezentował w 3 poprzednich pojedynkach, które zakończył przed czasem, a dodatkowo zgarniał bonusy za znakomite walki. Scott Holtzman został pokonany po ciosach w drugiej rundzie, Jeremy Stephens poddany Kimurą po zaledwie minucie walki, natomiast Diego Ferreira przegrał w drugiej rundzie po spektakularnej akcji.

Statystyki:

  • Gamrot wygrał 3 ostatnie walki.
  • 3 ostatnie wygrane Polaka miały miejsce przed czasem.
  • Polak w całej swojej karierze przegrał tylko raz.
  • Gamer w UFC tylko jedną walkę skończył na punkty.

Arman Tsarukyan

W opinii zakładów bukmacherskich Ormianin jest faworytem tego pojedynków. Obiektywnie trzeba przyznać, że ma on większe doświadczenie, ponieważ stoczył do tej pory więcej walk w UFC, a to jednak inna liga względem pozostałych federacji. Tsarukyan ma na swoim koncie pięć kolejnych wygranych, jednak trzeba pamiętać, że raz dał się pokonać w UFC, kiedy to przegrał z Islamem Makhachevem po decyzji sędziów. Obaj zawodnicy do tej pory przegrali po jednej walce w UFC i w obu przypadkach była to decyzja sędziów. Tym samym wątpliwe, aby po raz kolejny chcieli pozostawiać sprawę wygranej w rękach arbitrów.

Karta wstępna – najciekawsze starcia

Jednym z najciekawszych pojedynków, który odbędzie się w ramach karty wstępnej, będzie walka doświadczonego Shayilana Nuerdanbieke z TJ Brownem. Pierwszy z nich stoczył aż 50 zawodowych walk i jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w UFC, natomiast jego przeciwnik ma na koncie 24 pojedynki, czyli ponad dwa razy mniej. Kto wyjdzie obronną ręką z tej rywalizacji?

Wolverine wygrał 3 z poprzednich 4 walk, natomiast jego rywal ma dwa zwycięstwa z rzędu, ale wcześniej dwukrotnie przegrywał w opinii UFC zakłady bukmacherskie faworytem tego pojedynku, jest bardziej doświadczony w ringu zawodnik z Chin. Najczęściej wygrywał swoje walki przed czasem, dlatego też takie zakończenie może być interesującym wyborem na kupony z ufc zakładów bukmacherskich w Superbet!

Karta wstępna

205 lb: Tafon Nchukwi (6-2) vs. Carlos Ulberg (4-1)

145 lb: TJ Brown (16-8) vs. Shayilan Nuerdanbieke (40-10)

135 lb: Raulian Paiva (21-4) vs. Sergey Morozov (17-5)

125 lb: Cody Durden (12-4-1) vs. JP Buys (9-4)

135 lb: Brian Kelleher (24-13) vs. Mario Bautista (9-2)

115 lb: Jinh yu Frey (11-6) vs. Vanessa Demopoulos (7-4)

UFC zakłady bukmacherskie na walkę Gamrota

Najlepszą ofertę na polskim rynku na nadchodzące starcie z udziałem Mateusza Gamrota ma bukmacher Superbet. Znajdziesz tam między innymi specjalne kursy na jego wygraną, a także pozostałe propozycje dotyczące ewentualnego sposobu zakończenia walki, czy też over/under rund. Sprawdź sam, co przygotował dla Ciebie bukmacher!

Teraz przejdźmy jednak do analizy konkretnych propozycji. Analitycy, którzy opracowali ofertę na ufc zakłady bukmacherskie, uważają, że zdecydowanym faworytem tego starcia jest Arman Tsarukyan.

Co na ten temat sądzi nasz ekspert?

„Muszę przyznać, że jestem zaskoczony takimi przelicznika mi, ponieważ jeszcze tydzień temu, gdy spoglądałem na ofertę przygotowaną przez zakłady bukmacherskie, to wtedy różnice w kursach były mniejsze. Polak od początku był minimalnym underdogiem, a teraz Ormianin jest zdecydowanym faworytem. Co miało wpływ na taką zmianę proponowanych kursów? Nie mam pojęcia. Być może ufc zakłady bukmacherskie wiedzą coś więcej, na przykład na temat możliwej kontuzji lub znakomitej formy jednego z nich. Uważam jednak, że Mateusz Gamrot w pełni formy jest w stanie zwyciężyć tę walkę, a dzięki temu patriotyczny kupon może zapewnić lepszą kwotę do ewentualnej wygrane.”. Adam Kaźmierczak, redaktor zatranie.com

UFC zakłady bukmacherskie dostępne w Superbet w tym momencie mają podobne kursy na zakończenie walki przez decyzję lub jej brak, co pokazuje, że analitycy nie są przekonani i dają równe szanse na oba scenariusze. Gamrot najwięcej walk wygrał przez decyzję, natomiast Ormianin ma jedną wygraną więcej przez TKO, ale werdyktów również nie brakowało.

Zapaśnicze Mistrzostwa Polski zakończyły się sukcesem zawodników z naszego regionu. Baran i Izdebski ze złotymi medalami – sprawdź podsumowanie ich występów!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%