Zamknij
REKLAMA

Jak zrobić uprawnienia do pracy w OZE? Jak wybrać kurs?

12.27, 18.07.2022 materiał partnera

Odnawialne źródła energii to bez wątpienia przyszłość. Każdy cywilizowany kraj stawia dziś na rozwiązania, które mają na celu ochronę planety. Energia pozyskiwana z powietrza, gleby, wody, słońca to zupełnie nowe perspektywy rozwoju zawodowego.

Zawód przyszłości- gdzie zdobyć wiedzę i umiejętności?

Specjalista od odnawialnych źródeł energii ma przed sobą perspektywiczną przyszłość. Eksperci szacują, że rynek wchłonie kilkadziesiąt tysięcy pracowników. Można pracować jako monter, jako doradca, na samodzielnym stanowisku albo będąc częścią zespołu. To praca dla ludzi, którzy lubią nowoczesne rozwiązania technologiczne, interesują się ekologicznym, ekonomicznym stylem życia. Chcą się w tym kierunku rozwijać, a przy okazji zarabiać.

Do egzaminów państwowych przygotowuje kurs 1,5- roczny, który oferuje Szkoła Partnerska Viessmann. Ta szkoła współpracuje z marką Viessmann, bardzo dobrze znaną na rynku grzewczym i każdemu, kto interesował się nowoczesnymi urządzeniami grzewczymi do domu. Technik energetyki odnawialnej kurs w tej szkole to pewność, że zostaniesz optymalnie przygotowany do wykonywania zawodu. Wciągające wykłady, prowadzone przez wykładowców z doświadczeniem w branży. Praktyki na nowoczesnych urządzeniach. Elastyczny grafik zajęć, tryb zaoczny, możliwość odsłuchania wykładów to duże zalety tego kursu.

Wybierając szkołę warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jej doświadczenie z branżą OZE, na kadrę, tryb zajęć oraz zaplecze dydaktyczne.

Nacisk na umiejętności w Szkole Partnerskiej Viessmann

Technik OZE musi posiadać wiedzę, ale też umiejętności, dlatego Szkoła Partnerska Viessmann kładzie duży nacisk na zajęcia praktyczne. Poza tym każdy słuchacz jest zobowiązany do odbycia praktyk. Jest to 160 godzin. Jeśli będziesz mieć problemy ze znalezieniem firmy, która przyjmuje na praktyki, Szkoła Partnerska Viessmann nie pozostawia uczniów samym sobie. Pomagają również w tej kwestii.

Jest to szkoła dla dorosłych, dlatego jednym z wymagań jest wiek kandydatów. Muszą mieć przynajmniej 18 lat bądź ukończą 18 lat w roku, w którym rozpoczną edukację. Jeśli chodzi o wykształcenie, to na kurs przyjmowane są osoby, które skończyły szkołę średnią bądź zawodową. Jeśli masz szkołę średnią, matura nie jest wymagana. Co jest kolejnym plusem. Można zdobyć atrakcyjne wykształcenie w zaledwie 18 miesięcy i zarabiać dobre pieniądze, bez dyplomu szkoły wyższej. Dużo przydatnych informacji dotyczących kursu i zawodu znajdziesz na stronie: https://www.zawodoze.pl/szkola-policealna-oze/.

Na kurs można zapisać się korzystając z formularza na stronie Szkoły Partnerskiej Viessmann.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%