Zamknij
REKLAMA

Jak nagrać ekran w iPhone? Zobacz jak to zrobić

10.54, 27.07.2022 materiał partnera

Czasami miewamy sytuacje, że potrzebujemy pokazać drugiej osobie ekran naszego telefonu. Jeżeli ta osoba znajduje się obok nas, nie będzie z tym najmniejszych problemów. Jeżeli jednak musimy podzielić się naszym ekranem na odległość, mamy do dyspozycji dwie możliwości - możemy wykonać zrzut ekranu, czyli zapisać aktualnie wyświetlany obraz na naszym iPhone jako zdjęcie lub możemy nagrać ekran naszego telefonu i zapisać w formie wideo.

Jak wykonać zrzut ekranu w iPhone?

Zapisanie do zdjęcia ekranu naszego telefonu jest bardzo proste, jednak w zależności od modelu naszego telefonu, sposób będzie się trochę różnił. Jeżeli nasz iPhone posiada przycisk "Początek", czyli okrągły guzik pod ekranem, zrzut wykonamy poprzez jednoczesne naciśnięcie przycisku bocznego i właśnie przycisku "Początek". Jeżeli posiadamy nowszy model urządzenia, bez czytnika linii papilarnych, ale z funkcją rozpoznawania twarzy, zrzut ekranu wykonamy naciskając jednocześnie przycisk boczny oraz przycisk zwiększania głośności. Po wykonaniu zrzutu na naszym urządzeniu w lewym dolnym rogu ukaże się miniaturowy podgląd zdjęcia. Po jego naciśnięciu będziemy mieli możliwość zapisania zrzutu w telefonie, usunięcia go z pamięci oraz bezpośredniego wysłania za pośrednictwem innej aplikacji. Możemy również przesunąć miniaturę w lewo, co automatycznie zapisze obraz w pamięci urządzenia.

Jak nagrać ekran w iPhone?

Nagrywanie ekranu naszego iPhone'a będzie wyglądało tak samo bez względu na model urządzenia. Jedyne co musimy zrobić to rozwinąć tzw. "Centrum sterowania". Robimy to poprzez przeciągnięcie prawego górnego rogu ekranu w dół. Naszym oczom ukaże się wiele przycisków. Musimy wcisnąć przycisk nagrywania ekranu - jest to białe kółko z obwódką. Po tym mamy trzy sekundy, zanim nagrywanie się rozpocznie. O procedurze filmowania będzie informować nas czerwone tło wokół aktualnej godziny w lewym górnym rogu urządzenia. W celu zakończenia nagrania należy również w "Centrum sterowania" nacisnąć przycisk odpowiedzialny za nagrywanie. Po zakończeniu nasze wideo zostanie automatycznie zapisane w pamięci urządzenia. Może się jednak zdarzyć, że w "Centrum sterowania" naszego telefonu nie ujrzymy opcji nagrywania ekranu. Można ją włączyć udając się do ustawień iPhone. Następnie wybieramy "Centrum sterowania" i z listy "Więcej narzędzi" naciskamy "Nagranie z ekranu".

Więcej o tym, jak nagrać ekran w iPhone znajdziesz na stronie: https://idream.pl/blog-pl/iphone/nagrywanie-z-ekranu-w-iphone.-mini-poradnik..html

Nagrania, a pamięć urządzenia

Jeżeli chodzi o zrzuty ekranu naszego telefonu, nie zajmują one zbyt wiele pamięci. Mamy również możliwość wysłania drugiej osobie takiego obrazka bez zapisywania go. Nagrywając jednak ekran, każde wideo jest automatycznie zachowywane po zakończeniu filmowania. Pliki wideo ważą dużo więcej niż obrazy i mogą w znaczący sposób obciążyć pamięć naszego telefonu. Wielokrotne nagrywanie ekranu może spowodować, że otrzymamy komunikat o braku pamięci w urządzeniu. Jeżeli nagrywamy ekran jedynie w celu wysłania wideo innej osobie, dobrym pomysłem będzie usunięcie pliku po jego udostępnieniu. Takim sposobem nie narazimy się na późniejsze problemy i komunikaty związane z brakiem pamięci na naszym telefonie.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%