Zamknij

Jak wybrać idealne krzesło do pracy przy komputerze?

14:19, 24.01.2020 |
Skomentuj

 

Długie godziny spędzone przed ekranem komputera obciążają kręgosłup. Wybór odpowiedniego siedzenia jest przez nasz często bagatelizowany, tymczasem to właśnie nieodpowiednio dobrany fotel jest przyczyną większości dolegliwości bólowych.

Podpowiadamy, jakie powinno być idealne krzesło do pracy biurowej.
1. Ergonomiczne miejsce pracy - jak powinno wyglądać?
2. Najlepsze rozwiązania do pracy przed komputerem


Ergonomiczne miejsce pracy - jak powinno wyglądać?
Ergonomia w miejscu pracy to podstawa. Nie każdy rozumie, co kryje się pod tym tajemniczym słowem, tymczasem klucz tkwi w odpowiednio wyprofilowanym siedzisku, tak aby odzwierciedlało naturalną krzywiznę pleców. Poza tym istotne są zagłówki i podłokietniki. Dobrze jeśli krzesło jest obrotowe, dzięki temu nie pozostajemy przez długie godziny w bezruchu. Poza fotelem istotne jest ustawienie biurka i jego wysokość. Mówi się, że powinno mieć wysokość od 60-75 cm. Zaś wysokość siedziska krzesła lub fotela to między 40 a 50 cm. Wskazane są także podpórki pod stopy (o kącie nachylenia do 15 stopni) i pod łokcie. Optymalna odległość od ekranu to 40 do 75 cm. W ten sposób dbamy o kondycję naszego wzroku.
Ergonomiczne miejsce pracy to nie wszystko. Powinniśmy także pamiętać o regularnych przerwach. Niezależnie od tego, czy jesteśmy w miejscu pracy, w domowym biurze czy podczas relaksu z ulubioną grą komputerową. Wskazane jest cogodzinne wstawanie od biurka, krótki spacer do kuchni czy kilka przysiadów. Nasze oczy odwdzięczą się także za regularne odwracanie wzroku od ekranu i patrzenie w dal co kilkanaście minut.


Najlepsze rozwiązania do pracy przed komputerem

W sieci możemy znaleźć mnogość propozycji idealnych dla osób spędzających długie godziny przed ekranem. Między innymi Allegro oferuje szereg foteli i krzeseł idealnych do domowego biura czy rozrywki w wirtualnej rzeczywistości. Podstawowym pytaniem w momencie wyboru krzesła bądź fotela komputerowego będzie: "Ile pieniędzy mogę przeznaczyć na jego zakup?".
Wiele zależy od naszych indywidualnych preferencji i zasobności portfela. Jeżeli jednak fotel ma nam służyć do pracy lepiej zainwestować w nieco bogatszą wersję. To długotrwała inwestycja w zdrowie. Jak mawia klasyk: "lepiej zapobiegać, niż leczyć", dlatego też zamiast przerażać się wysoką ceną za krzesło, możemy wziąć pod uwagę czas i pieniądze przeznaczone na ewentualną rehabilitację po latach pracy na niedopasowanym siedzeniu.
Decydując się na fotel do pracy przed komputerem stawiajmy na wyprofilowane siedzisko, podparcie pleców, zagłówki i podłokietniki. Idealne krzesło będzie też dysponowało regulacją wysokości siedzenia i odchylanym oparciem.

W sieci możemy znaleźć mnogość propozycji idealnych dla osób spędzających długie godziny przed ekranem. Między innymi Allegro

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone