Zamknij

Jaki telewizor z Androidem? Poradnik i polecane modele

14:19, 28.01.2020 | J.U
Skomentuj

 

Niezależnie od tego, jakiego telewizora szukasz, prędzej czy później będziesz musiał zastanowić się, który z dostępnych systemów operacyjnych będzie najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb. Dziś bierzemy na warsztat telewizory z Androidem.

Co to za funkcjonalność? Jakimi parametrami powinien odznaczać się dobry telewizor z Androidem? Czym jest przystawka do Androida i kiedy warto w nią zainwestować? Poradnik dla początkujących i nie tylko.

Telewizor Android – co to właściwie znaczy?

Wielu z nas kojarzy Androida z systemem operacyjnym, w jaki wyposażono przeważający procent najpopularniejszych smartfonów. Tylko część osób zdaje sobie sprawę, że system ten (działający oczywiście na nieco innych zasadach niż w przypadku urządzeń mobilnych) można natknąć się także w telewizorach. Czym jest Android TV? Najprościej mówiąc, to program umożliwiający przeglądanie stron internetowych i aplikacji. Obsługa takiego telewizora jest dziecinnie prosta; w zdecydowanej większości modeli możesz sterować nim przy użyciu chociażby smartfona czy tabletu.

Android TV to jeden z rodzajów inteligentnej telewizji – pytania typu “Android TV czy Smart TV” nie mają zatem większego sensu.

Szukasz urządzenia z funkcją Android TV? Zajrzyj na Neonet i zobacz ofertę telewizorów z Androidem . Ich konkurencyjna cena sprawia, że bez problemu znajdziesz tam model trafiający w Twoje potrzeby.

Kupujemy telewizor z Androidem – 3 nasze typy

Philips 65OLED804 UHD

Zaczynamy z wysokiego C, czyli od 65-calowego telewizora marki Philips 65OLED804 UHD. Model ten pochodzi z 2019 roku, dlatego możesz mieć pewność, że wyposażono go w najnowsze technologie. Wyświetlane kolory są odpowiednio nasycone, a obrazy wyraziste – ogromna w tym zasługa technologii OLED oraz imponującej, bo wynoszącej 3840 x 2160 px, rozdzielczości. System Ambilight pięknie rozświetla odtwarzany obraz, a funkcja HDR (o której możesz dowiedzieć się więcej pod adresem: https://www.neonet.pl/technologie/hdr.html gwarantuje doskonałą jasność.

Thomson 40FE5606 FHD

Rozbudowane funkcjonalności w telewizorze mają dla Ciebie drugorzędne znaczenie, a tym, na co zwracasz szczególną uwagę przy jego zakupie, jest cena? Budżetowy telewizor z Androidem Thomson 40FE5606 FHD z pewnością przypadnie Ci więc do gustu. Tym, co go wyróżnia, są wysoka klasa energetyczna (A+) oraz LED-owa matryca. Jesteś rodzicem ciekawskiego kilkulatka i nie chcesz, aby przypadkiem natrafił na kanał niedostosowany do jego wieku? Skorzystaj z blokady rodzicielskiej, ograniczającej najmłodszym dostęp do wybranych kanałów.

Android TV – przystawka

Co zrobić, gdy chcesz skorzystać z możliwości Androida TV, jednak nie planujesz w najbliższym czasie wymiany starego telewizora? Na szczęście nie jesteś na straconej pozycji. Rozwiązaniem tego problemu jest zakup przystawki do telewizora. Ten niepozorny gadżet łączy telewizor z internetem, przez co możesz odtwarzać na nim multimedia jak na normalnym telewizorze ze Smart TV. Koszt takich urządzeń nie jest wygórowany i najczęściej zamyka się w 200 zł.

 

 

 

 

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone