Zamknij

Gdzie poza bankiem mogę dostać pożyczkę na raty?

14:13, 15.06.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:14, 15.06.2020

Zobowiązanie na raty, takie jak kredyt czy pożyczka, najczęściej kojarzy nam się z bankiem. Okazuje się jednak, że pożyczkę ratalną można zaciągnąć również poza systemem bankowym, a do tego pieniądze możemy otrzymać dużo szybciej.

Polacy chętnie biorą pożyczki. Korzystają przy tym nie tylko z oferty banków, ale i firm pożyczkowych. Od tych ostatnich pożyczają co roku łącznie około 6 mld zł. Na co najczęściej są przeznaczane pieniądze? Często zależy to od wieku pożyczkobiorców. Najmłodsi konsumenci w wieku od 18 do 24 lat zaciągają pożyczki przeważnie na remont mieszkania lub domu (52%). Nieco starsi (osoby w wieku od 25 do 34 lat) finansują pożyczką zakup samochodu (49,5%). Tak samo postępują pożyczkobiorcy w przedziale wiekowym 35-49 lat (55,9%). Natomiast osoby w wieku 50 lat i więcej również pożyczają pieniądze głównie na remont (42,1%). Co ciekawe, najrzadziej pożyczki są zaciągane na sfinansowanie wakacji.

Źródło: hapipożyczki

Dużym atutem pożyczek pozabankowych jest to, że są dostępne przez Internet. Nie trzeba zatem wychodzić z domu, żeby pożyczyć pieniądze. Wszystkie formalności można załatwić online. Wystarczy do tego tylko komputer, tablet lub smartfon z dostępem do Internetu. W ostatnich latach oferta sektora pożyczkowego znacznie się poszerzyła. Pożyczkę, której spłata jest rozłożona na wiele rat, można zaciągnąć już nie tylko w banku. Taki produkt oferuje coraz więcej firm pożyczkowych. Konsumenci nie są już więc uzależnieni od banków, gdy chcą pożyczyć wysoką kwotę i spłacać ją w wygodnych ratach.

Dlaczego pozabankowa pożyczka na raty?

Zobowiązanie ratalne to przyjazna konsumentom pożyczka. Nic dziwnego, że cieszy się dużym zainteresowaniem. Banki od dawna mają pożyczki na raty w swojej ofercie. Firmy pożyczkowe wprowadziły je zaledwie kilka lat temu. Dziś te pożyczki zdobywają coraz większą popularność na rynku pozabankowym. Dlaczego tak się stało? Wystarczy przyjrzeć się procedurom, jakie mają banki. Aby pożyczyć pieniądze, trzeba często nie tylko złożyć wniosek o pożyczkę, ale i przygotować wiele różnych dokumentów. Oczywiście im wyższa kwota, tym wymagania banku są większe. Do tego najczęściej wszystkie formalności można załatwić tylko w stacjonarnej placówce, gdzie trzeba się przygotować na kolejkę. Na decyzję o przyznaniu pożyczki możemy czekać nawet kilka dni.

Zupełnie inaczej jest w firmach pożyczkowych. Tutaj pożyczki na raty są dostępne przez Internet. Nie trzeba tracić czasu na dojazd i stanie w kolejce ani przygotowywać tak wielu dokumentów, jak w banku. Wszystkie formalności można załatwić online, a do tego są one ograniczane do minimum. Dlatego właśnie warto wziąć pod uwagę sektor pożyczkowy, gdy szukamy pożyczki ratalnej. Bank nie jest już jedynym rozwiązaniem. Więcej na temat pożyczek przeczytasz tutaj: https://www.hapipozyczki.pl/blog/szybka.

Pożyczka na raty – charakterystyka

Pożyczka na raty to dobre rozwiązanie, gdy chcemy pożyczyć większą kwotę. Niektórzy pożyczkodawcy oferują nawet 15 tys. zł. Takie pieniądze pozwolą już zrealizować duży remont czy nawet sfinansować zakup samochodu z rynku wtórnego. To jednak niejedyna zaleta pożyczki ratalnej.

Dużym plusem pożyczki ratalnej jest forma jej spłaty. Zadłużenie zostaje rozłożone na raty – nawet na 24 miesiące. To od pożyczkobiorcy zależy, jak długo pożyczka będzie spłacana. Dzięki temu można dobrać wysokość miesięcznej raty pożyczki do naszych możliwości finansowych. Nie ma niebezpieczeństwa, że zobowiązanie zrujnuje nasz budżet domowy. Możemy zdecydować, czy spłacić pożyczkę szybko, czy też bardziej zależy nam na niskiej racie.

Jakie warunki trzeba spełnić?

Każda firma pożyczkowa ustala tak naprawdę własne wymagania, które należy spełnić, żeby dostać pożyczkę na raty. Niektóre z nich jednak się powtarzają. Przykładem jest chociażby pełnoletność pożyczkobiorcy. Jednak już minimalny wiek może być inny u każdego pożyczkodawcy (np. 21 lat). Powtarza się także warunek polskiego obywatelstwa, posiadania czynnego numeru telefonu, adresu e-mail i konta w banku (potrzebne do weryfikacji tożsamości i wypłaty środków z pożyczki).

Ważnym warunkiem jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej. Firma pożyczkowa sprawdza, czy konsument będzie w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie. Z tego powodu trzeba wykazać regularny dochód. Problemem może być figurowanie w rejestrach dłużników oraz zła historia kredytowa.

Jak wziąć pożyczkę na raty?

Zaciągniecie pożyczki na raty online nie jest skomplikowane. Wystarczy wejść na stronę internetową wybranej firmy pożyczkowej. Tam należy wybrać kwotę pożyczki oraz okres jej spłaty. Potem konieczne jest wypełnienie wniosku, który pozwoli zarejestrować się w panelu klienta. We wniosku wpisujemy dane osobowe, numer telefonu, adres e-mail i numer konta bankowego. Należy również wprowadzić dane dotyczące źródła i wysokości dochodu. Czasami może być konieczne dołączenie dodatkowych dokumentów w formie skanów. Potem wystarczy zaczekać na decyzję pożyczkodawcy. Gdy jest pozytywna, trzeba jeszcze potwierdzić swoją tożsamość za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Umowa pożyczki jest często przesyłana w formie elektronicznej na adres e-mail.

Pożyczka na raty pozwala sfinansować nawet większe wydatki i jest bardzo wygodna do spłaty. Warto jednak pamiętać, że można ją znaleźć nie tylko w ofercie banków. Szczególnie gdy potrzebujemy pieniędzy szybko, skorzystanie z oferty firmy pożyczkowej może okazać się lepszym rozwiązaniem.

Pożyczkodawcą jest IPF Polska Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie. RRSO oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. RRSO wynosi 9,72% . Produkt "Pożyczka dla Nowych Klientów" dostępny jest od 24.04.2019 r. wyłącznie dla konsumentów nieposiadających pożyczki w IPF Polska Sp. z o.o. w dniu złożenia wniosku. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej konsumenta. Ostateczne warunki pożyczki uzależnione są od poziomu wiarygodności kredytowej konsumenta. Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Więcej szczegółów w regulaminie na hapipozyczki.pl.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%