Zamknij

Jak dobrać materac w zależności od naszych potrzeb? Praktyczne porady specjalisty z Hilding Anders produkującego innowacyjne materace

14:58, 31.08.2020 | J.U
Skomentuj

Jednym z głównych zadań materaca jest zapewnienie kręgosłupowi człowieka podparcia, by ten mógł zregenerować organizm i być gotowy na kolejny dzień wyzwań zarówno w życiu prywatnym, jak i w pracy. Dlatego właśnie model i to z jakich materiałów został wykonany materac, muszą być dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. Sen jest przecież podstawową formą codziennego odpoczynku, dlatego warto sprawić, by był on jak najbardziej komfortowy i wartościowy. Na jakie kwestie warto jednak zwrócić szczególną uwagę podczas przeglądania poszczególnych ofert? Poznaj porady specjalisty z Hilding Anders, firmy polecanej zarówno przez specjalistów, jak i zwykłych użytkowników.

Rodzaj materaca a jego zastosowanie

Rzeczą, która na pierwszy rzut oka rzuca się w trakcie przeglądania kolejnych modeli materacy jest to, jakie mają one wypełnienie. Jeszcze kilka lat temu dużą popularnością cieszyły się konstrukcje z wkładką sprężynową, jednak szybko się one zużywały, a stalowe sprężyny były zwyczajnie niewygodne. Obecnie polecanym rozwiązaniem są materace piankowe, które są wytwarzane w specjalnym procesie technologicznym, co bezpośrednio wpływa na jakość użytkowania, zapewniając użytkownikowi komfortowy i zdrowy sen. Pianka zapewnia doskonałe podparcie dla kręgosłupa, pozwalając mięśniom na regenerację, dzięki czemu użytkownik może wypocząć we właściwy sposób.

Tego typu konstrukcje znaleźć można zarówno w sypialniach zwykłych użytkowników, jak i łóżkach specjalistycznych, które wykorzystywane są w szpitalach czy klinikach ortopedycznych. Ich wysoka elastyczność sprawia, że idealnie nadają się do stelaży z możliwością regulacji kąta nachylenia zagłówka. Na sennamaterace.pl znaleźć można wiele materacy piankowych renomowanych producentów, w tym marki Hilding Anders, której rozwiązania zostały docenione przez branżowych specjalistów.

Materac dla singli i par – na jaki rozmiar warto się zdecydować?

Kolejną kwestią w kwestii doboru odpowiedniego materaca jest jego rozmiar. Tutaj warto przede wszystkim pamiętać, że musi on odpowiadać potrzebom przyszłego użytkownika. Jeśli materac będzie używany tylko przez jedną osobę, to warto zdecydować się na konstrukcję o wymiarach 120 × 200 cm, która idealnie sprawdzi się w sypialni singla. Z kolei modele o szerokości 160 czy 180 cm to dobre rozwiązanie w łóżku dla pary. Materace o niestandardowych rozmiarach znaleźć można pod tym adresem: https://sennamaterace.pl/120-materace-120x190.

 

W przypadku materacy dla par warto pamiętać również o tym, by konstrukcja nie przenosiła drgań, jakie mogą powstać w wyniku ruchów jednego z partnerów. Może to znacząco wpłynąć na pogorszenie jakości snu i sprawić, że wypoczynek nie będzie aż tak wartościowy. Rozwiązaniem w tej kwestii może okazać się materac hybrydowy, który łączy w sobie wytrzymałość konstrukcji sprężynowych z elastycznością kojarzoną dotychczas z materacami piankowymi. Dzięki zastosowaniu sprężyn kieszeniowych materac ugina się tylko w miejscu przyłożenia siły.

Tego typu konstrukcje można znaleźć w ofercie grupy Hilding Anders, której materace są rekomendowane przez zdrowykregoslup.pl.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA