Zamknij

Wyciągarki samochodowe do lawety - jak dobrać właściwą?

11:28, 16.09.2020 |
Skomentuj

Dysponowanie własną lawetą to doskonała szansa na pomoc innym kierowcom. Aby skutecznie zaistnieć w tej branży, warto zaopatrzyć się w odpowiednią wyciągarkę samochodową.

Wyciągarka samochodowa – kilka faktów na start

Wyciągarki przez lata były wykorzystywane do transportowania ładunków. Od czasów gwałtownego rozwoju handlu żeglarskiego do XXI wieku minęło jednak wiele generacji – dziś wykorzystujemy zupełnie inne metody produkcji, a także znacznie bardziej zaawansowane napędy.

W czasach rozkwitu międzynarodowego handlu morskiego wyciągarki były napędzane przede wszystkim siłą ramion. Dziś miejsce człowieka zajmuje silnik elektryczny. To dlatego tak małe urządzenia są w stanie wyciągać tak duże ładunki. Niektóre wyciągarki dysponują uciągiem na poziomie 5 i pół tony przy wadze zestawu wynoszącej zaledwie 55 kilogramów. To parametry oferowane przez model DMW 12000 HD marki Dragon Winch, który doskonale sprawdza się w profesjonalnych zastosowaniach.

Właśnie w tego rodzaju sprzęty powinniśmy celować – wiele osób już dziś kupuje niewielkie modele wyciągarek do pojazdów, by w różnych warunkach móc sobie radzić z nieprzyjazną pogodą i ciężkimi warunkami na drodze. Zakup własnej lawety wymaga jednak od nas wyboru naprawdę mocnej wyciągarki – przyjrzyjmy się szczegółom.

Od czego zależy moc wyciągarki samochodowej?

Uciąg wyciągarki samochodowej uzależniony jest między innymi od tego, iloma końmi mechanicznymi mocy dysponuje. Jeśli zaś chodzi o napięcie – zazwyczaj mamy do czynienia z modelami wspierającymi 12 V lub 24 V. To standardowa wartość, jaką osiąga alternator w lawecie. Jeśli jednak mają Państwo wątpliwości, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami – eksperci ze sklepu dragonwinch.com służą pomocą w doborze odpowiedniej wyciągarki.

Wyciągarka samochodowa – jaki uciąg?

Większość akcji w terenie za sterami lawety będzie odbywać się w niesprzyjających warunkach pogodowych. W takich warunkach spotykamy się z dodatkowym oporem, w trakcie wyciągania samochodów z opałów. Warto zatem inwestować w wyciągarki, które mają uciąg na poziomie wielu ton – nawet jeśli nie przewidujemy transportu tak ciężkich pojazdów.

Standardowe samochody osobowe mieszczą się w przedziale wagowym od jednej do dwóch ton, jednak często możemy mieć do czynienia z cięższymi pojazdami. W przypadku lawety dobrym wyborem będzie wyciągarka o uciągu wynoszącym minimum 5 ton – to wartość, która pozwoli także na zajmowanie się autami dostawczymi. By dokładnie policzyć, czy uda nam się wciągnąć dany pojazd, możemy posłużyć się prostym wzorem: maksymalna masa pojazdu razy 1,5. Warto pamiętać, że bazowy uciąg dotyczy idealnych warunków i płaskiej powierzchni, a w trakcie pracy w rzeczywistych sytuacjach musimy wziąć pod uwagę dodatkowy opór podłoża, które może być nierówne i śliskie.

Zachęcamy do kupowania wyciągarek elektrycznych Dragon Winch

W ofercie polskiego producenta znajdują się liczne modele, które cieszą się uznaniem wśród kierowców lawet. Elektryczne wyciągarki Dragon Winch charakteryzują się dużym uciągiem, korzystną ceną i niską masą własną, dzięki której możemy je łatwo transportować. To rozwiązania, które doskonale reprezentują tę kategorię sprzętu.

Wyciągarki elektryczne Dragon Winch są niezawodne, radzą sobie świetnie w przeróżnych warunkach, a sama marka cieszy się renomą na całym świecie. Firma oferuje swoje rozwiązania w aż 40 krajach, a jakość nowych produktów jest podparta doświadczeniem, zdobywanym od lat dziewięćdziesiątych. Marka Dragon Winch potwierdza opinie o wysokiej jakości polskich sprzętów – z wyciągarek tej firmy korzystają osoby z krajów takich jak USA czy Chiny.

Wyciągarki tego producenta są także często wykorzystywane w offroadzie. Jeśli szukają Państwo odpowiedniego rozwiązania do jazdy po bezdrożach, polecamy lekturę artykułu „Jakie wyciągarki samochodowe sprawdzą się podczas wypadów w teren?”.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz