Zamknij

Rodzaje i przegląd najpopularniejszych szczoteczek Philips Sonicare

17:37, 21.09.2020 | J.U
Skomentuj

 Philips Sonicare to najpopularniejszy na świecie producent sprzętu do codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Urządzenia spod szyldu tej marki cieszą się uznaniem zarówno ekspertów z branży stomatologicznej, jak i konsumentów, którzy zwracają uwagę na ich skuteczność, nowoczesność oraz solidne wykonanie. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z marką Philips Sonicare i oferowanymi przez nią szczoteczkami elektrycznymi.

Zacznijmy od tego, jak w ogóle doszło do powstania hegemona na rynku producentów szczoteczek elektrycznych, jakim jest firma Philips Sonicare. Sama firma Philips została założona w 1891 roku przez Gerarda Philipsa oraz jego ojca Frederika, który to sfinansował zakup fabryki w Eindhoven, gdzie od 1892 roku przedsiębiorstwo prowadziło produkcję żarówek z włókna węglowego. Wraz ze swoim stopniowym rozwojem firma przestała jednak ograniczać się wyłącznie do produkcji żarówek – od lat 20. XX wieku zaczęła produkować także inny sprzęt, co pozwoliło jej na dobre zaistnieć w świadomości konsumentów.

Historia marki Philips

Jednym z momentów przełomowych w historii holenderskiego producenta był rok 1939 i wprowadzenie na rynek przez firmę golarki elektrycznej nazwanej Phillshave. Produkt spotkał się z bardzo ciepłym odbiorem ze strony użytkowników i szybko zyskał spore uznanie. Kolejne ważne wynalazki w dziejach Philips, które zrewolucjonizowały rynek sprzętu elektrycznego i pozwoliły marce osiągnąć dzisiejszą pozycję, to wprowadzenie w 1963 roku do sklepów kasety magnetofonowej, stworzenie w 1982 roku wraz z firmą Sony płyty kompaktowej oraz późniejszy ogromny wkład w zwiększenie pojemności płyt DVD.

Warto podkreślić, że marka Philips prężnie działa także u nas, w Polsce – obecnie nad Wisłą ma swoje fabryki w Pile, Kętrzynie, Bielsku-Białej oraz Białymstoku. Zatrudnia w nich ponad 200 pracowników.

Czym charakteryzują się szczoteczki elektryczne Philips Sonicare?

Produkcją urządzeń do pielęgnacji jamy ustnej firma Philips zajmuje się od lat 90. ubiegłego wieku. Właśnie wtedy powstała też marka Philips Sonicare, która stricte kojarzyć się może ze szczoteczkami elektrycznymi, irygatorami dentystycznymi i pozostałym, zaawansowanym sprzętem do oczyszczania uzębienia.

Szczoteczki elektryczne Philips Sonicare to urządzenia wyposażone w od jednego do nawet pięciu trybów czyszczących, oferujące różnorodne końcówki czyszczące i wszelkie niezbędne funkcje oraz udogodnienia, ułatwiające nam codzienne mycie zębów. Wszystkie szczoteczki wyposażone są w czasomierze, odliczające odpowiedni czas szczotkowania, solidne baterie jonowo-litowe, a najwyższe modele także w moduły Bluetooth, dzięki którym pracę szczoteczki można połączyć z aplikacją na smartfonie. Klikając na link znajdziesz najpopularniejsze szczoteczki soniczne Philips Sonicare. Obecnie firma Philips Sonicare oferuje nam następujące linie swoich szczoteczek elektrycznych:

Diamond Clean – seria najbardziej zaawansowanych szczoteczek elektrycznych Philips Sonicare. Urządzenia te wyposażone są w pięć trybów pracy, czujnik siły nacisku, dwa funkcjonalne czasomierze, a ich maksymalna prędkość mycia to aż 62 000 ruchów na minutę. To, co wyróżnia Philips Sonicare Diamond Clean wśród innych najbardziej zaawansowanych szczoteczek elektrycznych, to nowoczesna, stanowiąca atrakcyjny gadżet ładowarka w kształcie szklanego kubka, a także moduł Bluetooth, umożliwiający połączenie pracy szczoteczki z aplikacją na smartfonie.

Flex Care – kolejna seria szczoteczek, oferujących aż pięć trybów pracy. Z jednym wyjątkiem: szczoteczka Platinum oferuje trzy tryby czyszczące, z których jednak można korzystać w trzech różnych intensywnościach czyszczenia, co składa się na łącznie aż dziewięć kombinacji mycia. W modelach Flex Care nie brakuje oczywiście kontrolujących odpowiedni czas mycia timerów, a ich baterie jonowo-litowe pozwalają na wyjątkowo długą pracę na jednym naładowaniu. W zestawie ze szczoteczkami z tej serii znajdziemy sanitizery, umożliwiające łatwe dezynfekowanie końcówek wymiennych.

HealthyWhite – to szczoteczki z dwoma trybami pracy, z których można jednak korzystać w trzech różnych intensywnościach (jak łatwo policzyć, daje to nam łącznie sześć kombinacji czyszczenia). Urządzenia posiadają klasyczny program czyszczenia, a także program wybielający, umożliwiający jeszcze skuteczniejsze obluzowywanie płytki nazębnej i szkodliwych osadów. Modele z serii HealthyWhite wyposażone są w solidną baterię, a w zestawie z nimi znajdziemy końcówkę Clean Standard.

EasyClean – najbardziej podstawowe modele szczoteczek w asortymencie marki Philips Sonicare. Posiadają jeden tryb pracy (klasyczne mycie), oraz dwa czasomierze, wyręczające użytkownika w odliczaniu odpowiedniego czasu czyszczenia. Zainstalowany w nich akumulator pozwala na do dwóch tygodni pracy na jednym naładowaniu. Osobno do szczoteczek możemy jednak dokupić różnego rodzaju końcówki, przenośne etui czy sanitizer.

Jak widać, firma Philips Sonicare oferuje nam wiele różnego rodzaju szczoteczek, a co za tym idzie – nikt nie powinien mieć problemu z wyborem tej odpowiedniej dla siebie. Jeśli sam poszukujesz wysokiej jakości szczoteczki elektrycznej, produkty holenderskiego producenta z pewnością okażą się doskonałym wyborem.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz