Zamknij

Jakiego drona do 500 pln wybrać?

10:01, 12.11.2020 | materiały partnera

Być może przeczytałeś gdzieś w Internecie lub usłyszałeś od kogoś, że tanie drony są słabej jakości i nie ma sensu wydawać na nie pieniędzy. Teraz zastanawiasz się, czy jest sens inwestować w drona przy ograniczonym budżecie, czy przypadkiem nie będziesz skazany jedynie na buble.

Nie musisz się obawiać – o ile za 500 zł nie kupisz może profesjonalnego sprzętu, ale za to spokojnie znajdziesz zupełnie przyzwoite urządzenie, które doskonale sprawdzi się zarówno jako prezent, jak i sprzęt do stawiania pierwszych kroków w lataniu dronem.

Drony do 500 zł – czy warto?

Zacznijmy od postawienia sprawy jasno: jeżeli dron, który kupujesz, ma służyć Tobie czy innej osobie jako sprzęt „na początek”, to absolutnie nie ma sensu wydawać większych sum. Nawet jeżeli już miałeś wcześniej jakiś tani, podstawowy sprzęt, to zanim wydamy kilka tysięcy złotych na super profesjonalne urządzenie warto sięgnąć po jakiegoś „średniaka”.

Trzeba pamiętać, że na początku będą zdarzały się nam różnego rodzaju wpadki, upadki i kraksy, które mogą uszkodzić lub całkowicie zniszczyć Twojego drona. Dopóki w pełni nie opanujesz latania, a zwłaszcza startów i lądowań, nie warto sięgać po bardzo drogi sprzęt.

Jakie tanie drony są na rynku?

W budżecie do 500 zł możemy znaleźć już kilka bardzo ciekawych propozycji, które poza podstawowymi funkcjami mają już naprawdę dobre parametry i ciekawe możliwości. Drony do 500 zł to modele wyposażone już w nowoczesne kamery i porządne akumulatory, które umożliwiają dłuższe loty. Potrafią wykonywać już pewne akrobacje i transmitować obraz prosto na ekran Twojego telefonu. Przy tym wszystkim drony zachowują niewielkie rozmiary i wagę, przez co są stosunkowo łatwe w transporcie – nie musisz zabierać ze sobą w teren wielkich walizek.

Visuo XS812 812-G-W-K 5MP

Pierwszym urządzeniem, na które chcielibyśmy zwrócić Twoją uwagę, jest model Visuo 812G-W-K. Marka Visuo jest dobrze znana miłośnikom dronów, a ten konkretny sprzęt z niższej-średniej półki naprawdę zachwyca swoimi parametrami i deklasuje sprzęty innych marek z tego przedziału cenowego.

Co jest w nim takiego specjalnego? Z jednej strony mamy tutaj zachowane cechy drona dla początkujących – prostą obsługę i sterowanie dronem, nieduże rozmiary i waga (jedynie 160g) i żyroskopy i tryb podtrzymywania wysokości, pozytywnie wpływające na stabilizację lotu. Z drugiej pojawiają się ciekawe funkcjonalności, takie jak „follow me”, gdzie dron będzie podążał za kontrolującym go smartfonem, możliwość wyznaczenia trasy poprzez narysowanie jej na ekranie telefonu, tryb pozycjonowania GPS, a także naprawdę dobrą kamerę HD 5 MP.

Eachine EX2H

Alternatywą dla drona Visuo jest model Eachine EX2H, który jest maszyną o zacięciu sportowym. Jedną z jego najważniejszych cech jest uniwersalny uchwyt do kamery, który znajdziemy w każdym zestawie. Pozwoli on nam na podłączenie do drona kamery dowolnej z popularnych marek sportowych, takich jak GoPro czy Xiaomi.

Dron posiada także możliwość uruchomienia sportowego trybu lotu i tryb utrzymywania wysokości. Całość uzupełnia dobra, szerokokątna kamera 2 MP i aparat fotograficzny 0,3 MP.

Gdzie kupić drona do 500 zł?

Oba z opisanych powyżej sprzętów znajdziemy w ofercie sklepu https://kapitandron.pl – polskiego profesjonalnego sklepu z dronami. To najlepsze miejsce do kupienia drona – obojętnie, czy szukamy sprzętu dla początkujących, czy czegoś bardziej zaawansowanego.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop