Zamknij

Pomysł na biznes - pralnia wodna

13:14, 19.11.2020 | materiały partnera

Prowadzenie pralni przemysłowej może być bardzo dochodowe. Coraz więcej polskich przedsiębiorców rozważa wejście w tę branżę. Decydując się na otwarcie własnego punktu usługowego trzeba najpierw zdobyć odpowiednią wiedzę na temat planowanej działalności. Osoba zamierzająca założyć własny biznes pralniczy musi dobrze przemyśleć zarówno kwestie formalne (np. wybór formy prowadzenia działalności, znalezienie lokalu dostosowanego do profilu przedsiębiorstwa, kwestie związane z odbiorem przez Sanepid i Inspekcję Pracy itp.), jak również dobrać stosowne wyposażenie. O czym powinieneś wiedzieć przed założeniem pralni wodnej?

Profesjonalne usługi pralnicze – kto z nich korzysta?

Pralnie przemysłowe funkcjonują obecnie praktycznie w każdym dużym mieście. Choć mogłoby się wydawać, że pralka jest już standardowym wyposażeniem każdego mieszkania, wiele osób woli zanosić swoje ubrania do profesjonalnej pralni. O popularności takich usług decyduje co najmniej kilka czynników: wygoda, oszczędność czasu, kompleksowość usług, profesjonalizm – to tylko niektóre z korzyści wynikających z odświeżania garderoby w specjalistycznym punkcie usługowym. Oddając ubrania do pralni wodnej nie musimy się niczym martwić: dopasowanie programu prania do rodzaju tkaniny, dobór odpowiednich środków chemicznych, ustawienie właściwych parametrów pralki – tym wszystkim zajmują się eksperci. Współczesne pralnie wodne oferują usługę kompleksową, a więc zarówno odświeżenie, jak i wykończenie (wyprasowanie, złożenie) odzieży. Ubrania odebrane z pralni przemysłowej są czyste, pachnące i od razu gotowe do założenia. Warto pamiętać, że niektóre elementy garderoby wymagają specjalnego sposobu czyszczenia, a wrzucanie ich do zwykłej pralki razem z resztą rzeczy mogłoby im zwyczajnie zaszkodzić. Balowe suknie, lniane spodnie, eleganckie garnitury, wełniane płaszcze i inne sztuki odzieży potrzebują wyjątkowo delikatnej pielęgnacji. W takiej sytuacji nie ma co ryzykować – lepiej powierzyć je w ręce prawdziwych fachowców. Obsługa pralni zajmie się naszymi rzeczami w pełni profesjonalnie, a my będziemy mogli odebrać je w idealnym stanie nawet tego samego dnia.

Klientami pralni wodnych są nie tylko osoby prywatne. Z usług takich zakładów korzystają również różnego rodzaju firmy czy instytucje: hotele, restauracje, domy pomocy, szpitale, sanatoria czy zakłady produkcyjne. Pralnie przemysłowe z reguły realizują bardzo duże zamówienia. Ich działanie w głównej mierze opiera się na nawiązywaniu współpracy z hotelami i innymi obiektami, które oddają dużą ilość rzeczy do prania.

Wyposażenie pralni przemysłowej

Nowoczesna pralnia przemysłowa jest wyposażona w zaawansowane technicznie maszyny. W takich placówkach korzysta się z doskonałej jakości środków piorących, dzięki czemu wywabienie nawet najtrudniejszych plam czy zabrudzeń nie stanowi żadnego problemu. Najważniejszym sprzętem w pralni wodnej jest pralnica przemysłowa lub pralnico-wirówka. Przemysłowa pralnico-wirówka jest stosowana do prania i odwirowywania odzieży. Cały proces zachodzi w kilku etapach i odbywa się automatycznie bądź półautomatycznie. Na wyposażenie pralni przemysłowej składają się poza tym inne nowoczesne maszyny: suszarki przemysłowe, stoły prasowalnicze, stoły i kabiny detaszerskie, magle, wytwornice pary, manekiny formujące, pakowarki i składarki do ubrań oraz urządzenia do znakowania odzieży. Innowacją na rynku urządzeń pralniczych są wielosegmentowe tunele pralnicze, tunele suszące i finiszery tunelowe, najbardziej zaawansowane maszyny do pralni wodnej. Chcesz poznać najnowsze rozwiązania z dziedziny profesjonalnego pralnictwa? Wejdź na stronę: https://www.kannegiesser.pl/.

Maszyny do pralni wodnej – nowe czy używane?

Rynek urządzeń i akcesoriów pralniczych jest obecnie bardzo nasycony. Inwestując w maszyny do pralni przemysłowej należy przede wszystkim ustalić, jakie sprzęty będą nam potrzebne. Pierwszym dylematem, który się nasuwa, jest wybór pomiędzy sprzętem nowym a używanym. W większości przypadków zakup nowych urządzeń to bardzo duży koszt, największy związany z uruchomieniem własnej pralni. Najdroższymi maszynami do pralni są bez wątpienia profesjonalne pralnice przemysłowe. Ich ceny mogą osiągać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. W takiej sytuacji atrakcyjnym rozwiązaniem może być zakup używanych maszyn do pralni wodnej. Na taki krok decydują się zwłaszcza początkujący przedsiębiorcy oraz osoby dysponujące ograniczonym budżetem. Pod względem efektywności i jakości prania urządzenia używane wcale nie ustępują nowym. Możliwość zakupu używanych maszyn pralniczych oferują na przykład firmy prowadzące własną działalność w branży. Przykładem może być firma Kannegiesser, oferująca zakup urządzeń używanych wcześniej przez swoich klientów. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.kannegiesser.pl/maszyny/uzywane/.

Wybierając maszyny do pralni należy uwzględnić skalę, na jaką zamierzamy prowadzić naszą działalność. Jeżeli zależy nam na większej wydajności i komforcie, warto zastanowić się nad zainwestowaniem w nowe maszyny do pralni wodnej z gwarancją serwisową.

Własna pralnia wodna – czy taki biznes ma sens?

Pralnia wodna pomysłem na biznes? Zdecydowanie tak! osób, które chciałyby związać się z sektorem dobrze rokującym na przyszłość. Na korzystanie z usług profesjonalnego czyszczenia odzieży decyduje się coraz większa liczba Polaków. Na prowadzenie pralni wodnej nie trzeba mieć żadnych szczególnych zezwoleń, a taka działalność może przynosić naprawdę dobre zyski. Starannie opracowany biznesplan, dobra lokalizacja i odpowiednia oferta – oto klucz do sukcesu w tym nieszablonowym biznesie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%