Zamknij

Ile mogę pożyczyć? Kalkulator hipoteczny - pomoże!

18:33, 20.12.2020 |
Skomentuj

Zanim zaczniesz szukać wymarzonego domu, musisz wiedzieć, ile możesz pożyczyć, aby go sfinansować. W ten sposób możesz odpowiednio wyszukiwać kredyty na warunkach, które Ci odpowiadają, podobnie jak kalkulatory wynagrodzeń pomagają Ci sprawdzić, czy Twoja płaca jest adekwatna do tego, co powinieneś zarabiać. Ogólnie, to ile możesz pożyczyć, będzie zależeć od czterech rzeczy:

Ale tak naprawdę pytanie powinno brzmieć: „Na jaki kredyt hipoteczny możesz sobie pozwolić?” Chociaż pożyczkodawca (i pośrednik hipoteczny, jeśli go używasz) jest ostatecznie odpowiedzialny za sprawdzenie, czy możesz sobie na to pozwolić, upewnienie się, że możesz łatwo zarządzać spłatami, które zaciągniesz, zapewni ci cenny spokój.

Powinieneś być w stanie wygodnie pozwolić sobie na kredyt hipoteczny, gdy go zaciągasz, aby nieprzewidziane zdarzenia (takie jak podwyżki stóp procentowych lub zwolnienie) nie naraziły twojego domu na niebezpieczeństwo. Czasami twoje odczucia, na ile możesz sobie pozwolić, mogą być sprzeczne z tym co myślą pożyczkodawcy, więc upewnij się, że wiesz, czego pożyczkodawca szuka, aby uniknąć frustracji związanej z nieotrzymaniem wymaganego kredytu hipotecznego.

Dostępny w internecie kalkulator kredytu hipotecznego pomaga zobaczyć, ile może kosztować twój kredyt hipoteczny każdego miesiąca.

Ważne do zapamiętania:

  • Ile możesz pożyczyć - to zależy od depozytu (i / lub kapitału własnego z obecnego domu), twojej zdolności kredytowej, statusu zatrudnienia i wszelkich długów.
  • Myśl jak pożyczkodawca, a Twoja aplikacja odniesie większe sukcesy.
  • Pamiętaj, że nie tylko to, ile możesz pożyczyć, powinno cię kierować w decyzjach, ale także ile możesz sobie pozwolić na spłatę co miesiąc.

Dlaczego warto korzystać z kalkulatora kredytu hipotecznego?

Zrozumienie z grubsza, ile możesz wygodnie pożyczyć, jest głównym wymogiem poszukiwania nieruchomości. Nie warto patrzeć na domy, które są na rynku za 400 000 zł, jeśli najwięcej, co możesz pożyczyć od pożyczkodawcy hipotecznego, to 150 000 zł. Dlatego korzystając z takiego kalkulatora kredytu hipotecznego możesz uzyskać ogólny wskaźnik tego, ile możesz pożyczyć, a więc czy typ domu i lokalizacji, w których zamierzasz kupić, będzie dla ciebie dostępny.

Jak korzystać z tego narzędzia, by wiedzieć ile mogę pożyczyć kalkulatora hipotecznego?

Kalkulator kredytowy „Ile mogę pożyczyć” jest prosty i łatwy w użyciu. Po pierwsze, musisz wybrać, ile osób składa wniosek o kredyt hipoteczny - więc jeśli chcesz kupić samodzielnie, odpowiedź jest jedna, jednak jeśli planujesz wspólną hipotekę z partnerem, po prostu wybierz dwie. W zależności od odpowiedzi na to pytanie zostaniesz poproszony o podanie tylko swoich dochodów lub dochodów Twoich i Twojego partnera.

W większości kalkulatorów kredytowych naciśnięcie przycisku Oblicz spowoduje wygenerowanie wyników, na ile mogę pożyczyć zapytanie. Podane liczby należy traktować jedynie jako wskazówkę - faktyczna suma, którą pożyczkodawca będzie skłonny wypłacić, zależy w dużej mierze od indywidualnego dostawcy kredytu hipotecznego, twoich dochodów i indywidualnych czynników, które kredytodawca weźmie pod uwagę. Prawdopodobnie jednak mieści się w szerokim zakresie przedstawionym w takim kalkulatorze.

Musisz mieć wystarczająco duży depozyt

Wszystkie hipoteki wymagają jakiejś formy depozytu, ale nie są bezpośrednio powiązane z tym, ile możesz pożyczyć. Pożyczka na wartość twojego kredytu hipotecznego oznacza, ile kredyt hipoteczny jest w stosunku do wartości nieruchomości. Tak więc, jeśli masz depozyt w wysokości 50 000 zł na nieruchomość o wartości 200 000 zł, potrzebny kredyt hipoteczny wyniesie 150 000 zł - 75% wartości nieruchomości lub 75% wartości kredytu.

Kredytodawcy hipoteczni określą górny limit dla każdego produktu hipotecznego. Nie oznacza to, że koniecznie będziesz mógł pożyczyć tę kwotę - będzie to zależeć od Twojej zdolności kredytowej, dochodów i wydatków.

Wyższa ocena kredytowa może zwiększyć to, co możesz pożyczyć

Twoja ocena kredytowa ma duży wpływ na to, ile możesz pożyczyć. W najbardziej ekstremalnych przypadkach niski wynik kredytowy może uniemożliwić kredytodawcy hipotecznemu rozważenie cię lub, co bardziej prawdopodobne, niski wynik może oznaczać, że pożyczkodawca wykorzystuje niższą wielokrotność dochodu, aby zdecydować, ile możesz pożyczyć.

Dlatego musisz upewnić się, że Twoja ocena kredytowa jest na najwyższym poziomie, zanim w ogóle rozważysz złożenie wniosku. Najlepiej poszukaj w sieci przewodnika na temat poprawiania Twojej zdolności kredytowej - powinien być w stanie Ci w tym pomóc.

Dochód jest istotną częścią decydowania o tym, ile możesz pożyczyć

Dochód ma kluczowe znaczenie dla ustalenia wysokości kredytu hipotecznego. Tradycyjnie kredytodawcy hipoteczni stosowali wielokrotność dochodu, aby zdecydować, ile możesz pożyczyć. Jeśli więc zarabiasz 30 000 zł rocznie, a pożyczkodawca pożyczy czterokrotnie, może być skłonny pożyczyć 120 000 zł.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

Susan BensonSusan Benson

0 0

Witam Szanowni Państwo, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym.

Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zalecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: ([email protected]) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź.

Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturalnych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób.

Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki;
* Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie.
* Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć.
* Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia.
* Elastyczna stopa procentowa - Dobra stopa procentowa.
* Wysokie wskaźniki akceptacji
* Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres 1-30 lat.
* Prosta aplikacja online.
* Spersonalizowane wskazówki i wiedza.
* Brak ukrytych opłat

Nie trać okazji z powodu braku funduszy. Skontaktuj się z moją firmą już teraz, możemy pomóc Ci w uzyskaniu pożyczki, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie

Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem:
E-mail: [email protected]
WhatsApp: +447903159998

Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni.. Z pełnym zaufaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron. 18:40, 28.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz