Zamknij

Jak wybrać dobry rozdrabniacz słomy?

11:45, 19.01.2021 Aktualizacja: 14:47, 19.01.2021
Skomentuj

Dobry rozdrabniacz słomy to pomocnik w gospodarstwie. Przy produkcji zwierzęcej i ogrodniczej oszczędność czasu i możliwość ułatwienia sobie codziennych czynności są niezwykle istotne, co pozwala odciążyć gospodarza. Rynek bogaty jest w urządzenia pomocne rolnikom, jednak jak wybrać odpowiedni sprzęt i na co zwrócić uwagę podczas wyboru rozdrabniacza?

 

Dobry rozdrabniacz słomy to pomocnik w gospodarstwie. Przy produkcji zwierzęcej i ogrodniczej oszczędność czasu i możliwość ułatwienia sobie codziennych czynności są niezwykle istotne, co pozwala odciążyć gospodarza. Rynek bogaty jest w urządzenia pomocne rolnikom, jednak jak wybrać odpowiedni sprzęt i na co zwrócić uwagę podczas wyboru rozdrabniacza?

Do czego służy rozdrabniacz słomy?

Słoma jest niezbędna zarówno w hodowli zwierząt, jak również w produkcji ogrodniczej. Służy nie tylko jako ściółka, ale również pasza, stanowiąc źródło pożywienia. Warto w związku z tym wybrać odpowiedni sprzęt, który pozwala znacznie ułatwić prace wymagające ingerencji człowieka.

Na co zwrócić uwagę, wybierając właściwy sprzęt?

Zakup odpowiedniego sprzętu rolniczego i ogrodniczego to z reguły spory wydatek. Dlatego warto wybrać urządzenia dostosowane do wymagań i potrzeb gospodarza. Liczy się bowiem nie tylko cena, ale również parametry. Na co zatem zwrócić uwagę?

1. Wielkość urządzenia

Wbrew pozorom to bardzo istotna kwestia. Wielkość maszyny należy dostosować do wielkości obiektu. Należy bowiem mieć na uwadze, że produkty oferowane przez rynek to często sporych gabarytów maszyny, które niekoniecznie mieszczą się w małych i ciasnych pomieszczeniach gospodarczych. Producenci zazwyczaj oferują kompleksowe rozwiązania, oferując maszyny jedno- lub dwuosiowe, a dla pomieszczeń o niewielkim metrażu dostępne są rozdrabniacze doczepiane do ciągnika. Te jednak oferują znacznie mniejszą pojemność.

2. Pojemność

Wielkość wiąże się oczywiście z pojemnością. Należy więc dobrać sprzęt do zapotrzebowania gospodarstwa. Zazwyczaj na rynku spotyka się maszyny od 3 do 9 metrów kwadratowych pojemności.

3. Sposób ładowania

Konstrukcja maszyn pozwala na ograniczenie strat materiału. Dlatego ładowanie słomy od góry to doskonałe rozwiązanie, które niweluje straty.

4. Rozdrabniacz na baloty i kostki

To rozwiązanie dla gospodarzy, którzy przechowują słomę w formie balotów i kostek. Dzięki temu nie trzeba rozcinać całych elementów, by rozdrobnić materiał.

Ścielarka do słomy - kompleksowe rozwiązania

Na rynku dostępne są maszyny samodzielne lub zintegrowane z wozem paszowym. To doskonałe udogodnienie i rozwiązanie pozwalające na wielozadaniowość.

Firma BVL od lat produkuje maszyny, które cieszą się ogromną popularnością na rynku, głównie za sprawą doskonałych rozwiązań, które powstają w wyniku wielu lat praktyki. To nie tylko "suche projekty", ale gotowe rozwiązania przetestowane w praktyce.

Vcomfort Turbo to zintegrowane z wozem paszowym ścielarki BVL, które działają na zasadzie dmuchawy. Sprzęt umożliwia wrzucenie całego balotu w formie kostki lub kwadratu, a dodatkową zaletą jest możliwość montażu zarówno z przodu, jak i z tyłu wozu paszowego.

Vcomfort Bedding to maszyny samodzielne, które służą do rozściełania materiału. Zawiesza się je na ciągniku lub ładowarce. Firma oferuje cztery modele, z których każdy posiada inne parametry. Warto zatem zasięgnąć opinii u profesjonalnego doradcy BVL, który doradzi wybór właściwego sprzętu.

Pełna oferta na https://agrotech-junoszyn.pl/bvl/scielarki/.

Ścielarki Tuchel Maschinenbau - dodatkowe korzyści

Firma oferuje również dwa modele ścielarek samodzielnych, które są kompatybilne z nośnikiem narzędzi Tuchel-Trac-Trio.

Ścielarka E dodatkowo wyposażona jest w zamiatarkę legowisk, która sama się napełnia. Z kolei ścielarka F posiada przenośnik ślimakowy ułatwiający codzienne prace w gospodarstwie.

Urządzenia pozwalają oszczędzić czas i zwiększają wydajność pracy. Znacznie ograniczają straty surowca, który jest precyzyjnie rozrzucany w legowiskach.

Ścielarki do słomy to przydatne urządzenia, które przydają się gospodarzom, ogrodnikom i sadownikom. Wybierając właściwy sprzęt warto dostosować istotne parametry do wymagań przedsiębiorstwa. Liczy się bowiem nie tylko cena, ale również funkcjonalność i wydajność. Sprzęt ma bowiem być nie tylko użyteczny, ale również ma posiadać dodatkowe udogodnienia. BVL to kompleksowe rozwiązania i maszyny, które służą przez długie lata.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%