Zamknij

Jak dogrzewać dom w zimę? Jakie ogrzewanie wybrać?

10:45, 16.02.2021 | materiały partnera

Nie ma nic gorszego niż powrót do zimnego domu, gdy na dworze temperatura jest poniżej zera. Wybór ogrzewania to jedna z najważniejszych kwestii przy budowie domu. Obecnie sposobów jest wiele, warto zabezpieczyć się alternatywnym źródłem, gdyby okazało się, że zimą w domu panuje za niska temperatura bądź ogrzewanie sporo kosztuje. Jak ogrzać zimy dom?

Rodzaje ogrzewania

Inwestor stoi przed trudnym dylematem, jeśli chodzi o ogrzewanie. Do wyboru są tradycyjne, ale w nowoczesnej wersji piece na węgiel i inne paliwo stałe. Kolejna opcja to ogrzewanie gazem- wygodne, ekonomiczne, ekologiczne i jak w domu jest czysto. Poza tym zainteresowaniem w ostatnich latach cieszą się również pompy ciepła. Wybór ogrzewania zależy od zasobności portfela, preferencji i potrzeb. Warto poświęcić mu więcej czasu, by później nie marznąć.

Sposoby na zimny dom

Opcją są kominki i wśród nich również mamy duży wybór. Część z nich pełni jedynie funkcję dekoracyjną, jednak w przypadku domów jednorodzinnych warto pomyśleć o kominku, który będzie też ogrzewał pomieszczenie. Ogrzewanie drewnem w kominku to nie tylko dodatkowe ciepło, ale też ma walor estetyczny i tworzy niezwykłą atmosferę w salonie. Z resztą ogień sprawia, że nie tylko jest ciepło i przytulnie, ale to świetny sposób na relaks z kubkiem herbaty. Kto nie lubi trzaskającego ognia w kominku?

Tradycyjny kominek potrzebuje odprowadzenia spalin. A co gdy dom już stoi i nie zdecydowaliśmy się na budowę kominka, natomiast pierwsza zima dosłownie daje w kość? Alternatywą są kominki elektryczne, gazowe i na biopaliwo. Są wygodne, łatwe w montażu i w zasadzie kominek na prąd wystarczy włączyć do gniazdka. Dostępne są w różnych wariantach, szczególnie duży wybór jest wśród biokominków i elektrycznych. Tu do wyboru kominki wolnostojące, wiszące, narożne, w różnych kształtach i rozmiarach. Podobnie, jeśli chodzi o kolorystykę, nie ma większego problemu, by dobrać kominek do stylu wnętrza. Dużo więcej o kominkach i sposobach ogrzewania domu znajdziesz na ogrzewamy.pl.

A może fotowoltaika jako wsparcie dla ogrzewania elektrycznego?

Jeśli rachunki za prąd są wysokie, a w domu jest zimno, opłaca się przemyśleć kwestię darmowej energii, płynącej ze słońca. Oczywiście w okresie zimowym nie wyprodukuje ona tyle energii, by ogrzać dom, ale jako wsparcie jest dobrym pomysłem, gdy chcesz odciążyć domowy budżet wysokimi rachunkami za prąd.

Ciepło w domu to również właściwe ocieplenie domu i zadbanie o to, by to ciepło nie uciekało, a wraz z nim pieniądze.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%