Zamknij

Planujesz zakup roweru? Zwróć uwagę na te 3 rzeczy, a znajdziesz to, czego szukasz

15:33, 24.03.2021 | red.
Skomentuj

1. Rower miejski - wygoda użytkowania i komfort podróży.

2. Rowery mtb - doskonałe osiągi w trudnym terenie.  

3. Rowery dla dzieci - bezpieczeństwo i rozwijanie pasji.  

Rower miejski - wygoda użytkowania i komfort podróży

Rower miejski to doskonale rozwiązanie dla osób, które poruszają się głównie po terenach miejskich, a co za tym idzie - względnie płaskim podłożu i sprzyjających oponom warunkach. Rower miejski odznacza się dużym komfortem użytkowania, posiada bowiem kilka elementów, które gwarantują osobie jeżdżącej na nim sporą wygodę:

  • wąskie opony, które poprzez mniejszą powierzchnię i niższy współczynnik tarcia zapewniają lżejszą jazdę i możliwość pokonania większych odległości przy takim samym wysiłku energetycznym
  • wygodne, szerokie siodełko zmniejszające szansę na późniejszy dyskomfort
  • można do nich z łatwością dokupić obszerne kosze i bagażniki, to też nadadzą się doskonale na zakupy czy wycieczki z bagażem
  • układ ramy pozwala na przemieszczania się w typowym dla kobiet stroju - sukience czy spódnicy.

Co więcej - rower miejski sprawdzi się, jeżeli zależy nam na bardziej komfortowej pozycji w czasie jazdy. Dość niskie siodełko i stosunkowo wysoko umieszczona kierownica wymuszają pozycję wyprostowaną, co wpływa korzystnie na kręgosłup i ułożenie bioder.

Rower mtb - doskonałe osiągi w trudnym terenie.

Rower mtb, czyli inaczej rower górski to specjalistyczny typ urządzenia, które stworzone zostało do poruszania się w utrudnionych warunkach drogowych. Nie straszne mu kamienie, piasek czy błoto. Doskonale sprawdzi się na wycieczki na łonie dzikiej przyrody, eskapady w górach czy nad morzem, w lasach. Rower mtb posiada szerokie opony z głębokim bieżnikiem. Najczęściej wyposażony jest w amortyzatory, które pozwalają unikać nadmiaru niekomfortowych wstrząsów. Rower mtb odznacza się bardzo dużą wytrzymałością, doskonałymi hamulcami i innymi elementami, które sprawdzą się w trudnym terenie.

Rowery mtb posiadają w swoim spektrum wiele różnych rodzajów. Można znaleźć produkty, które lepiej sprawdzą się w górach, ale również takie, na których lepiej jeździ się w błocie i piasku. Wybór roweru mtb najlepiej dostosować do konkretnych wymagań użytkownika i tego, gdzie najczęściej będzie jeździł.

Rowery dla dzieci - bezpieczeństwo i rozwijanie pasji

Rower dla dziecka powinien być idealnie dobrany do wzrostu i wieku, a także jego umiejętności. Rowery kross to produkty tworzone z najwyższej jakości materiałów i z dbałością o każdy szczegół. Dobrze wykonany rower dla dziecka będzie bezpieczny i skutecznie zachęci je łatwością użytkowania do nauki jazdy i dłuższych wycieczek. W ofercie znajdują się rowery kross przeznaczone już dla 2 - 3 letnich dzieci. Doskonałym wyborem, dzięki któremu dziecko pokocha jazdę na rowerze, jest rower biegowy. Jazda na nim jest dla dziecka intuicyjna, rozwija świetnie zmysł równowagi i współpracę półkul mózgowych.

Przed zdecydowaniem się na to, jaki rodzaju roweru kupić, warto rozważyć, w jakim terenie będziemy go najczęściej użytkować. Źle dobrany typ roweru szybko zniechęci do dalszej jazdy. Marzą Ci się dalekie przejażdżki w terenie? Rower mtb to strzał w dziesiątkę! A może planujesz podróżować po mieście i dostosować swój przyszły środek transportu do jego warunków? Rower miejski sprawdzi się wyśmienicie. Jazda na rowerze to niezwykle przyjemna czynność, wybierz dobrze i ciesz się nowym rowerem przez długie lata.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%