Zamknij

Co zyskasz jako pracownik home office?

00:00, 19.05.2021 | materiały patnera

Coraz popularniejszą formą zatrudnienia jest praca w trybie home office. Czasami firmy wymagają, by pracownicy zdalni pojawiali się od czasu do czasu w biurze, jednak nie jest to duża uciążliwość w porównaniu z zaletami, jakie ma praca z domu. Dla właścicieli firm system home office ma wiele zalet. Dzięki niemu mogą liczyć na oszczędność kosztów pracowniczych oraz większą produktywność i efektywność pracownika zdalnego. Przedstawiamy zalety pracy w domowym zaciszu. Być może to rozwiązanie okaże się dla Ciebie najlepsze.

Poczucie wolności

Praca zdalna pozwala Ci na znacznie większą swobodę, niż konwencjonalne zatrudnienie. Na ogół otrzymujesz listę zadań do wykonania i termin, w jakim powinny zostać zrobione. Organizacja pracy zależy jednak wyłącznie od Ciebie. Jeżeli lepiej pracuje Ci się wieczorami i nocą, system home office może być dla Ciebie wymarzonym rozwiązaniem.

Niezależność od szefa

Wprawdzie pracując zdalnie masz przełożonego, któremu podlegasz, jednak jego kontrola jest ograniczona w porównaniu do pracy stacjonarnej. Okazuje się, że wiele osób pracuje bardziej kreatywnie i efektywnie gdy nie krępuje go szef stale patrzący na ręce lub czający się za plecami. Kluczowa jest tu kwestia motywacji, która powinna wypływać z Ciebie i Twojej chęci jak najlepszego wykonania zadania, nie z lęku przed kontrolującym pryncypałem.

Możliwość pogodzenia pracy z opieką nad dziećmi

Jeżeli jesteś rodzicem, home office pozwala Ci łatwiej pogodzić pracę z opieką nad dziećmi. Dzięki elastyczności czasowej w wykonywaniu obowiązków służbowych, możesz sprawnie podzielić się z partnerem obowiązkami rodzicielskimi. Pracując z domu, możesz stale mieć oko na bawiącą się pociechę. Home office jest również ułatwieniem dla osób opiekujących się niepełnosprawnym członkiem rodziny. Dzięki temu systemowi, jesteś stale blisko, na wypadek, gdyby niepełnosprawny potrzebował pomocy.

Oszczędzasz czas i koszty

Praca w domu pozwala Ci uniknąć długotrwałego i często uciążliwego dojazdu do pracy. Dzięki brakowi konieczności przemieszczania się do biura oszczędzasz pieniądze, które musiałbyś wydać na bilety miesięczne lub paliwo. W systemie home office nie masz bezpośredniego kontaktu ze współpracownikami ani kontrahentami. Zapewnia Ci to większą swobodę stroju i fryzury. Wiele osób wydaje spore kwoty na wizyty u fryzjerów i kosmetyczek oraz odzież do pracy. Jako pracownika zdalnego ten kłopot zupełnie Cię nie dotyczy. Jeśli masz ochotę zafarbować włosy na niebiesko, możesz sobie na to pozwolić. Twoja koleżanka pracująca stacjonarnie już niekoniecznie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%