Zamknij

OCP przewoźnika Poznań

11:54, 19.07.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:18, 23.08.2021

Przewóz różnego rodzaju towarów jest czymś, co w dzisiejszych czasach stanowi gałąź niesamowicie często i chętnie eksploatowaną, a jednocześnie bardzo istotną w funkcjonowaniu całego świata. Wynika to przede wszystkim z faktu popularyzacji zakupów wysyłkowych (przez Internet), które wymagają odpowiednich rozwiązań logistycznych. Działanie w tej branży wiąże się z pewnym ryzykiem. Zwłaszcza że w czasie przewożenia towarów może się stać naprawdę wiele. Naturalnym jest więc, że firmy zajmujące się spedycją starają się jakoś zabezpieczyć. Najczęściej sięgają przy tym po ubezpieczeniach. To właśnie na nich skupimy się w dzisiejszym wpisie.

Dlaczego przewoźnicy decydują się na opcjonalne ubezpieczenie OCP?

Istnieje wiele przyczyn, ze względu na które przewoźnicy tak często decydują się obecnie na OCP przewoźnika. Poznań http://fullpolisa.pl/, Gdańsk, Bydgoszcz - firmy z niemal każdego miasta w Polsce inwestują w nie zwykle bezpośrednio po rozpoczęciu działalności. Z czego to wynika? Przede wszystkim z faktu, że codzienny i tak intensywny (a zapotrzebowanie na niego jest współcześnie ogromne) transport drogowy prowadzi do większego ryzyka z nim związanego. Na drodze dzieją się bardzo różne sytuacje, w wyniku których realizacja usługi transportowej może być cięższa lub zostać zakłócona. Kolizje i wypadki mogą uszkodzić lub zniszczyć paczki, a korki czy właśnie wspomniane zdarzenia często prowadzą do niedotrzymywania terminów. To wszystko może prowadzić do roszczeń ze strony klientów - zasadnych, ale kosztujących firmy transportowe.

Ubezpieczenie OCP cieszy się popularnością również dlatego, że jest w stanie... napędzać sprzedaż. Udowodniono empirycznie, że klienci znacznie chętniej sięgają po usługi firm, które chwalą się ubezpieczaniem każdej ze swoich przesyłek. Czują się wtedy bezpieczniej i pewniej. Obdarzają też tego typu firmy znacznie większym zaufaniem. Choć nie jest to do końca zasadne, bo ubezpieczenie zabezpiecza nie ich, a firmę przewozową, jest faktem, o którym każda firma transportowa doskonale wie.

Warto wiedzieć: ubezpieczenie OCP jest oferowane wyłącznie przewoźnikom. Jest całkowicie opcjonalne, co oznacza, że żaden przewoźnik nie musi z niego korzystać, jeśli tylko nie chce.

Proces ubezpieczenia przewoźnika - krok po kroku

Współcześnie przez cały proces ubezpieczania przewoźnik może przejść w całości przez Internet. Nie wymaga to od niego mnóstwa czasu, choć dobrze byłoby go nieco przeznaczyć na zastanowienie się nad wszystkim, co temu towarzyszy. Całość można sprowadzić do trzech kroków, które prezentujemy poniżej.

  1. Szukanie zakładu ubezpieczeń - firm zajmujących się ubezpieczaniem przewoźników jest aktualnie na rynku bardzo wiele. Tak właściwie każda z nich reklamuje się jako ta najlepsza, najatrakcyjniejsza i godna zaufania. Warto zrobić rozeznanie na rynku i znaleźć taką, która rzeczywiście taka będzie, a która zaoferuje zdecydowanie najlepsze warunki ubezpieczeniowe. Dobrą opcją jest tutaj sięgnięcie po usługi świadczone przez tak zwaną multiagencję. Ta jest w stanie zaprezentować ofertę kilku firm jednocześnie. Dzięki niej w szybki sposób można je porównać. Co więcej. multiagencje często współpracują z firmami ubezpieczającymi. To sprawia, że są w stanie zaoferować lepsze warunki ubezpieczenia.
  2. Negocjacja warunków - drugim krokiem, który następuje już po dokonaniu wyceny przez konkretną firmę ubezpieczeniową jest negocjacja warunków współpracy. Jest na nią otwarta każda firma - nawet ta, która twierdzi, że nie jest w stanie zejść z ceny. Negocjacje nie muszą jednak obejmować wyłącznie kosztów ubezpieczenia. Mogą się tyczyć również szeroko pojętych jego warunków, w tym tego, jakie zdarzenia obejmuje, a jakich nie (wiele z nich jest częścią tak zwanych usług dodatkowych).
  3. Podpisanie umowy - jest to ostatni krok, bezpośrednio po którym jest się już firmą dysponującą stosownym ubezpieczeniem. To właśnie na tym kroku powinno się uważać zdecydowanie najbardziej. To on jest bowiem jedynym wiążącym przewoźnika z konkretną firmą ubezpieczeniową. Ważne jest zadbanie o to, by umowa była jak najkorzystniejsza dla przewoźnika, ale jednocześnie jasna w swoim przekazie. Przede wszystkim jednak musi ona być zgodna z wcześniejszymi ustaleniami, których dokonało się na etapie negocjacji. Nie może tutaj być mowy o jakichkolwiek rozbieżnościach.

Podsumowanie

W dzisiejszych czasach przewoźnicy nad wyraz dbają o to, by ich klienci byli jak najbardziej zadowoleni ze świadczonych przez nich usług. Dowodem na to jest też to, że sami kupują ubezpieczenie OCP przewoźnika. Poznań https://www.mabo.info.pl/czym-charakteryzuje-sie-ubezpieczenie-ocp/, Warszawa, Łódź - niezależnie od tego, gdzie działają, uznają je za podstawę swojego codziennego funkcjonowania i rzeczywiście warte uwagi zabezpieczenie. Jeżeli chce się iść w ślady za nimi warto wiedzieć, jak wygląda cały proces i odpowiednio się do niego przygotować. Nade wszystko jednak powinno się postawić na firmę ubezpieczeniową, która zaoferuje najlepsze możliwe warunki ubezpieczenia. Tak, aby móc czerpać z niego pełnię przy możliwie jak najniższym wkładzie finansowym.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%