Zamknij

Co warto sprawdzić przed podpisaniem umowy pożyczki?

15:07, 26.09.2021 | materiały partnera

Dziś coraz więcej osób decyduje się wziąć pożyczkę, aby podreperować domowy budżet, sfinansować wakacje czy kupić samochód. Jak to się mówi, pożyczki są dla ludzi. Kluczowe jest to, aby brać je z głową. Sprawdź koniecznie, na jakie 4 rzeczy koniecznie trzeba zwrócić uwagę, zawsze gdy chcesz zaciągnąć pożyczkę.

4 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, zanim podpiszesz umowę o pożyczkę

Regulamin i umowa

Sporym problemem podczas zaciągania pożyczek jest to, że większość osób nie czyta umów i regulaminów. Przez co właściwie podpisują umowę w ciemno. To niezwykle ryzykowne, więc lepiej nie popełniaj tego błędu. Tym bardziej że wiele informacji na temat pożyczki znajdziesz właściwie na wyciągnięcie ręki na stronie internetowej. Zobacz, to przykładowa strona informacyjna na temat pożyczki ekspresowej. W sposób czytelny i prosty zostały wypisane tam wszystkie najważniejsze dane, na które warto zwrócić uwagę, biorąc pożyczkę. Zaciągnięcie zobowiązania bez czytania umowy, to zdecydowanie najczęstszy błąd i spore ryzyko.

Koszty

Zwróć uwagę na takie kwestie, jak to, ile będzie Cię ostatecznie kosztowało zaciągnięcie pożyczki. W umowie znajdziesz informacje na temat tego, ile wynosi prowizja za udzielenie pożyczki czy też, jakie są odsetki. Niektóre firmy mają wyższe opłaty, ale cechuje je to, że decydują się na udzielenie pożyczek osobom, które nie otrzymałyby wsparcia w innych instytucjach pozabankowych. Wyższy koszt związany jest z wyższym prawdopodobieństwem niespłacenia zobowiązania.

Własne finanse

Oczywiście nawet najbardziej opłacalna umowa pożyczkowa, nie będzie dobrym wyborem, jeśli Twoje finanse są w bardzo złym stanie i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Musisz pamiętać, że podczas podejmowania decyzji o zaciągnięciu pożyczki, konieczne jest posiadanie planu na jej spłatę. Dopiero wtedy będziesz mógł ze spokojną głową pożyczać pieniądze. Warto wykonać taką analizę własnych finansów i potencjalnych wpływów w przyszłości, bo pozwoli to uniknąć sporych problemów finansowych podczas spłaty zobowiązania.

Wiarygodność pożyczkodawcy

Bardzo ważne jest także to, aby sprawdzić, czy firma jest wiarygodna. Jak tego dokonać? Możesz sprawdzić pożyczkodawcę np. w Krajowym Rejestrze Sądowym. Inną możliwością jest poczytanie opinii na jego temat w Internecie. Na forach, w mediach społecznościowych czy też na stronie internetowych umieszczonych jest sporo komentarzy oraz opinii wcześniejszych klientów, którzy już skorzystali z pożyczki u wybranej firmy. Zapoznaj się z nimi i spróbuj wyciągnąć wnioski, a później podjąć decyzję na temat tego, która oferta pożyczkowa opłaca Ci się najbardziej.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%