Zamknij

Czy rynek IT rozwija się we Wrocławiu?

13:16, 05.11.2021 | materiały partnera

Dynamiczny rozwój sektora IT zazwyczaj kojarzony jest z wielkomiejskimi ośrodkami, w których dominują globalne firmy oraz prężnie działające startupy. W rzeczywistości duże miasta nie tylko mają przeważające możliwości, ale również generują większy dostęp do miejsc pracy dla mieszkańców. Tak właśnie jest w przypadku Wrocławia, w którym niesłabnący wpływ branży IT na pozostałe segmenty rynku, jest doskonale zauważalny już od dobrych kilku lat. Jak przebiega rozwój rynku IT w stolicy województwa dolnośląskiego?

Spółki technologiczne, które przyciągają specjalistów

Wrocławskie firmy, w których działania z zakresu IT odgrywają determinującą rolę, z roku na rok powiększają swoją liczbę. Obecnie to dolnośląskie miasto może poszczycić się działalnością zarówno globalnych gigantów (np. Google czy Nokia), jak i lokalnych, dobrze prosperujących przedsiębiorstw IT (np. Techland). Na uwagę zasługuje także fakt, że jest to kolebka wielu startupów, które już teraz przejmują znaczną część wrocławskiego rynku. Pracy więc nie brakuje, a szerokie spektrum możliwości, jakie daje praca w sektorze IT, przyciąga do stolicy Dolnego Śląska specjalistów z całego kraju oraz zagranicy. Dzięki temu Wrocław staje się miastem, w którym spółki technologiczne funkcjonują globalnie, a pracownicy mogą liczyć na szybki rozwój swojej kariery.

Wrocław stawia na innowacyjną technologię

Według raportu „Wrocławski sektor IT” z 2019 roku przygotowanego przez ARAW, Invest in Wrocław oraz Stowarzyszenie ITCorner we współpracy z Centrum Badawczo-Rozwojowym Biostat, branża IT stanowi jeden z nieodłącznych elementów wrocławskiej gospodarki. Warto podkreślić, że swoją pozycję w dużej mierze zawdzięcza on obecności globalnych korporacji na terenie miasta, które przyczyniają się do poszerzenia kompetencji polskich pracowników. Co więcej, jednym z głównych wniosków płynących z badania jest fakt, iż Wrocław stanowi doskonałe miejsce do założenia działalności z sektora IT. Niewątpliwie prognozy te w pełni wykorzystują przedsiębiorcy, deklarując chęć stawiania na innowacyjną technologię w swoich firmach.

IT czołową branżą w stolicy Dolnego Śląska?

Zgodnie z wynikami otrzymanymi z powyższego raportu, IT to jedna z czołowych branż w stolicy Dolnego Śląska, która plasuje się tuż obok: finansów, produkcji, handlu, transportu oraz logistyki. Aby utrzymać tę pozycję, niezbędne jest jednak dalsze wdrażanie nowoczesnych rozwiązań dla firm oraz poszerzanie działań wrocławskiego środowiska IT. Nierozerwalnie będzie to więc związane z powstawaniem nowych miejsc pracy, a co za tym idzie, poszukiwaniem odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Osoby pragnące przyczynić się do wrocławskiego sukcesu technologicznego, powinny skorzystać z portalu https://theprotocol.it, który oferuje dedykowane oferty pracy z zakresu sektora IT.

Dzięki temu Wrocław ma szansę zyskać lokalnych pracowników, którzy nie tylko dokładnie orientują się w historii czy topografii miasta, ale również pragną dbać o jego naturalny rozwój. Sektor IT w stolicy województwa dolnośląskiego to także szansa dla miejscowych studentów na znalezienie dobrej pracy tuż po ukończeniu studiów.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%