Zamknij
REKLAMA

Najpopularniejsze zawody w IT

13:33, 05.11.2021 | materiały partnera

Niektóre zawody z sektora IT cieszą się szczególną popularnością, co wiążę się z dużym zapotrzebowaniem na wykonujących je specjalistów. Do grona tego typu profesji należy zaliczyć m.in. architekta IT, software developera, programistę Python i analityka IT.

1. Architekt IT

Jednym z najpopularniejszych zawodów z sektora nowoczesnych technologii jest architekt IT. Osoba na tym stanowisku musi doskonale orientować się w obsłudze wybranych języków programowania, baz danych czy różnego rodzaju aplikacji. Kluczowym zadaniem jest również monitorowanie poszczególnych modułów systemu informatycznego. Warto podkreślić, że na popularność tego zawodu wśród potencjalnych kandydatów wpływa między innymi bardzo wysokie wynagrodzenie.

2. Software Developer

Kolejnym popularnym stanowiskiem jest Software Developer. Osoby pracujące w tym zawodzie zajmują się tworzeniem oprogramowania, bazując na konkretnym języku. Są one odpowiedzialne nie tylko za projektowanie konkretnych rozwiązań, ale również za ich wdrażanie, dostosowując je do potrzeb potencjalnego użytkownika. Obecnie na tym stanowisku najlepiej sprawdzają się osoby, które kompleksowo podchodzą do realizowanych obowiązków. Software developer nie tylko programuje aplikacje lub serwisy internetowe, ale dodatkowo dba o ich zabezpieczenie przed atakami oraz na bieżąco usprawnia ich działanie.

3. Programista Python

Na rynku popularne są również zawody związane z konkretnym językiem programowania. Wciąż jest duże zapotrzebowanie na osoby posługujące się takimi technologiami, jak: Java, JavaScript, C++, R czy HTML, ale obecnie szczególnym zainteresowaniem cieszą się specjaliści od programowania w Pythonie. Ten język stanowi gwarancję wielu możliwości zatrudnienia – sprawdza się zarówno przy obsłudze baz danych, jak i projektowaniu gier wideo czy tworzeniu stron internetowych.

4. Analityk IT

W rankingach najpopularniejszych zawodów z sektora nowoczesnych technologii pojawia się także analityk IT. Osoba na tym stanowisku najczęściej jest absolwentem informatyki lub innego kierunku ścisłego. Do jej obowiązków zawodowych należy bieżąca obsługa baz danych, analizowanie dostępnych informacji oraz wdrażanie rozwiązań usprawniających pracę całego zespołu IT. Analityk może znaleźć pracę w firmach o różnym profilu działalności, co wpływa na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z tego zakresu.

5. Specjalista od rozwiązań chmurowych

W ofertach pracy coraz częściej można znaleźć ogłoszenia dedykowane specjalistom zajmującym się projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań chmurowych. Obecnie coraz więcej firm korzysta ze środowiska typu cloud, decydując się na stałą współpracę z profesjonalistą. Dzięki temu można zadbać o bezpieczne przechowywanie danych oraz łatwy dostęp do kluczowych informacji. Specjalista IT potrafi dostosować środowisko chmurowe do konkretnych potrzeb firmy.

Chcesz znaleźć pracę w jednym z najpopularniejszych zawodów związanych z IT? Zapoznaj się z przykładowymi propozycjami z Łodzi. Odwiedź portal https://theprotocol.it/ i sprawdź najnowsze oferty.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%