Zamknij
REKLAMA

Czy warto studiować zdalnie? Sprawdź!

15:04, 23.11.2021 | materiały partnera

Coraz częściej możemy spotkać się z ideą tzw. home office, czyli biura w domu. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba każdego dnia dojeżdżać do pracy, a można wykonywać ją ze swojego mieszkania. To samo dotyczy uczelni wyższych i odbywania zajęć w ramach studiów. Coraz więcej placówek decyduje się na wprowadzenie wykładów zdalnych, dzięki czemu nie ma potrzeby przyjeżdżania na stacjonarne zajęcia. Dlaczego właściwie tak prężnie rozwija się ten sektor? Co takiego jest w studiowaniu online, że wielu studentów chętnie podejmuje się tego rozwiązania? Sprawdź najważniejsze informacje i podejmij właściwą decyzję!

Oszczędności, czyli czemu warto studiować online

Gdybyśmy mieli wskazać, za co studia online są uwielbiane przez setki studentów, byłyby to oszczędności. Jakie konkretnie? Wszelkiego rodzaju! Przede wszystkim: czas. Chyba każdy student zna ból braku czasu, kiedy musi jeździć na wszystkie zajęcia stacjonarne - niejednokrotnie “okienka” są zabójczo długie, jednak niewystarczająco krótkie, by był sens wracać do swojego mieszkania. W ten sposób marnujemy dnie, a w efekcie tygodnie czy nawet miesiące na samo przebywanie na uczelni. Studia online dają tę swobodę odbywania zajęć z własnego pokoju lub innego miejsca, które wybierzemy i uznamy za stosowne. Dzięki temu oszczędzamy całe mnóstwo czasu, który możemy wykorzystać na rozwijanie własnych zainteresowań poza uczelnią lub też znalezienie pracy zawodowej. Co więcej, w momencie, kiedy nie jesteśmy zobowiązani do pozostawania w dużym mieście, w którym znajduje się nasza uczelnia, dodatkowym atutem jest brak konieczności dojazdów, a zatem opłat związanych z biletami komunikacji miejskiej czy też paliwa. Te małe sumy zbite w jedną całość po roku studiowania mogą okazać się całkiem sporą oszczędnością, która następnie umożliwi nam wyjazd w wymarzone miejsce, zakup mieszkania lub realizację jeszcze innego marzenia.

Gdzie studiować przez Internet?

W dzisiejszych czasach coraz więcej placówek decyduje się na rozwiązanie, jakim jest możliwość zdalnego studiowania. Nic dziwnego - to zdecydowanie jedna z najlepszych zachęt do wybrania konkretnej placówki. Którą jednak wybrać spośród wielu kandydatów, by mieć pewność, że wybieramy dobrze? Nasza sugestia to ULT, czyli Uczelnia Lingwistycznio-Techniczna, która daje mnóstwo możliwości w różnych zakresach wiedzy. Co więcej, placówka ta działa w sposób zdalny od wielu lat, dlatego kadra jest wyszkolona oraz przygotowana do prowadzenia zajęć na odległość. Nie musimy się zatem martwić, że pojawią się problemy związane z adaptacją kadry do nowego systemu nauczania, a zatem edukacja będzie efektywniejsza.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%