Zamknij
REKLAMA

Praca w IT na Śląsku, gdzie szukać?

12:46, 20.12.2021 | materiały partnera

Śląsk cieszy się dużym zainteresowaniem wśród firm działających w sektorze IT. W największych aglomeracjach tego regionu mieszczą się oddziały globalnych marek związanych z nowoczesnymi technologiami. Jeśli chcesz znaleźć pracę na Śląsku, weź pod uwagę przede wszystkim oferty z Katowic. Decydując się na posadę w tym mieście, możesz liczyć na wysokie wynagrodzenie.

Oferty pracy online – Śląsk

Osoby zainteresowane pracą w IT na terenie Śląska, koniecznie powinny zapoznać się z aktualnymi ofertami w sieci. Firmy związane z tym sektorem najczęściej ogłaszają się w Internecie, proponując potencjalnym kandydatom możliwość wysłania dokumentów aplikacyjnych online. Najlepiej sprawdzić oferty za pośrednictwem branżowych serwisów, które umożliwiają ich wyselekcjonowanie pod kątem konkretnej miejscowości. Dobrym wyborem jest portal The:protocol, udostępniający ogłoszenia z największych aglomeracji, w tym także z Katowic. Warto w pierwszej kolejności poznać aktualne propozycje właśnie z tego miasta, ponieważ branża IT bardzo dynamicznie rozwija się na katowickim rynku pracy. Specjaliści zatrudnieni w Katowicach mogą liczyć na wysokie stawki, a dostępne oferty są bardzo zróżnicowane.

Jakie firmy ze Śląska oferują pracę w IT?

Na terenie Śląska jest duże zapotrzebowanie na specjalistów IT, a rekrutację prowadzą firmy związane z różnymi branżami. Pracę oferują między innymi przedsiębiorcy z rynku e-commerce, którzy poszukują informatyków do wdrażania rozwiązań webowych lub projektowania platform sprzedażowych. Bardzo często pojawiają się także oferty od firm z branży nieruchomości i bankowości. Specjaliści IT mogą poszukać pracy jako osoby zajmujące się tworzeniem środowiska chmurowego – obecnie również na Śląsku jest duże zapotrzebowanie na tego typu usługi. Wiele firm proponuje także współpracę osobom specjalizującym się w bezpieczeństwie IT. Również w tym przypadku można znaleźć zatrudnienie w przedsiębiorstwach związanych z wieloma sektorami gospodarki, w tym przede wszystkim w podmiotach oferujących sprzedaż artykułów i usług online.

Targi pracy na Śląsku – szansa na pracę w IT

Na terenie Śląska często odbywają się targi pracy, które są świetną okazją do bliższego poznania firm z sektora nowoczesnych technologii. Tego typu eventy cieszą się dużą popularnością wśród osób zainteresowanych karierą w IT. Na poszczególnych stanowiskach można porozmawiać z przedstawicielami wybranych firm, zdobywając dodatkowe informacje – także na temat aktualnie prowadzonych rekrutacji. Targi pracy to także okazja do pozostawienia swoich dokumentów aplikacyjnych. Wystarczy wręczyć CV przedstawicielom wybranych firm, aby zwiększyć swoją szansę na otrzymanie wymarzonej posady.

Śląsk jest bardzo obiecującym regionem na mapie głównych polskich ośrodków związanych z branżą IT. Z roku na rok na śląskim rynku pracy pojawia się coraz więcej ofert dla specjalistów z zakresu nowoczesnych technologii. Warto podkreślić, że na zatrudnienie mogą liczyć nie tylko doświadczeni profesjonaliści, ale także osoby początkujące.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%