Zamknij
REKLAMA

5 powodów, dla których warto rozpocząć studia online

08:27, 24.01.2022 | materiał partnera

Chcesz podjąć studia, ale dalekie dojazdy czy przeprowadzka nie wchodzą w grę? Dlaczego by więc nie spróbować nauki przez Internet? Przedstawiamy 5 powodów, dla których zajęcia w trybie online są świetnym rozwiązaniem!

Możesz podjąć wymarzone studia bez konieczności wychodzenia z domu

Jedną z pierwszych decyzji, jakie musisz podjąć rozpoczynając studia, jest oczywiście wybór kierunku. Może się jednak okazać, że znajduje się on w ofercie uczelni na drugim końcu Polski. Zmiana pracy, przeprowadzka czy rozstanie z bliskim jest dla wielu osób przeszkodą nie do pokonania. Właśnie do nich są kierowane studia przez Internet. Nie musisz zmieniać całego swojego życia, aby rozpocząć naukę! Wszystkie niezbędne kompetencje i umiejętności możesz zdobyć w zaciszu własnego domu. Placówką, która od lat zajmuje się kształceniem online, jest Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna. Aby zapoznać się ze szczegółami, wejdź na https://ultswiecie.edu.pl/studia.

Nie musisz się martwić dojazdami czy wynajmem mieszkania

Oczywiście możliwość nauki przez Internet eliminuje konieczność uporczywych dojazdów. Dalekie wyprawy na uczelnie wiążą się ze spędzaniem długich godzin w podróży. Na studiach online po prostu włączasz komputer i uczestniczysz w zajęciach gdziekolwiek jesteś. Co za tym idzie, nie musisz również wynajmować mieszkania w innym mieście.

Oszczędzasz czas i pieniądze

Z brakiem konieczności dojazdów czy wynajmu mieszkania łączy się kolejny ważny punkt, czyli mniejsze wydatki i więcej czasu dla siebie. Dla wielu z nas czesne to tylko niewielki ułamek kosztów, jakie musimy ponieść w trakcie trwania studiów. Wynajęcie mieszkania, zwłaszcza w większym mieście może wiązać się wydatkami znacznie przekraczającymi nasze możliwości finansowe. Natomiast dojazdy, choć wydają się nie być aż tak kosztowne zabierają nam coś równie cennego – czas. Zamiast w drodze znacznie lepiej będzie poświęcić wolne chwile na czas z bliskimi, wypoczynek lub naukę. Właśnie to umożliwiają nam zajęcia w trybie online.

Nauka na najwyższym poziomie

Studia przez Internet są równie wartościowe, co te w trybie stacjonarnym. Podobnie jak każde inne muszą być prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów. Nie ma więc mowy o utracie jakości zajęć ze względu na ich formę. Zdecydowanym plusem studiów online jest łatwość komunikacji i pozostawanie w kontakcie z prowadzącymi. Wykorzystuje się w tym celu specjalne platformy. Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna korzysta ze sprawdzonych rozwiązań takich jak Zoom, Moodle czy ClickMeeting.

Masz szeroki wybór kierunków

Jeżeli już wiesz, że nie ogranicza Cię odległość od uczelni, wszystko, co Ci pozostało to wybór idealnego kierunku. W przypadku studiów online ich przekrój jest naprawdę ogromny. Czym więc warto się zainteresować? Wśród chętnie wybieranych kierunków wciąż znajdują się języki. Bardzo cenionym przeze wielu pracodawców jest niemiecki. Ukończenie Filologii Niemieckiej pozwala na podjęcie pracy nauczyciela, ale także tłumacza, który jest poszukiwany w wielu branżach. Zobacz szczegółu na https://ultswiecie.edu.pl/studia/filologia-niemiecka/. Przyszłym inżynierom polecamy zapoznać się z kierunkiem Budownictwo Pasywne. Absolwenci mają możliwość kierowania wykonawstwem wszystkich typów obiektów budowlanych i nie tylko. Aby dowiedzieć się więcej, wejdź na https://ultswiecie.edu.pl/studia/budownictwo-pasywne/.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%