Zamknij
REKLAMA

Jak przygotować przyjęcie dla dziecka?

14:06, 23.02.2022 | materiał partnera

Nic tak nie cieszy dzieci jak możliwość zaproszenia przyjaciół na przyjęcie. Bez względu na to, czy będzie to po prostu spotkanie po szkole czy też impreza urodzinowa, warto zadbać o to, by był to naprawdę wyjątkowy dzień. Co jest istotne w kwestii organizacji przyjęcia?

Postaw na interesujące dekoracje z balonów

Twoje dziecko będzie szczęśliwe, gdy zauważy, że jego pokoik zostanie ozdobiony wieloma balonikami. Wprowadzają one miły nastrój do pomieszczenia oraz imprezową atmosferę. Aby ich pompowanie nie było wydłużonym w czasie zadaniem, które może bardzo męczyć, wyposaż się w specjalny hel do balonów Tuban. Użyj go do pompowania balonów i obserwuj, jak w krótkim czasie pokój Twojego dziecka zamienia się w prawdziwą, dziecięcą salę zabaw.

Wykorzystaj balony do zabawy

Zazwyczaj starsze dzieci potrafią zorganizować sobie czas samodzielnie. Natomiast młodszym pociechom warto nakreślić nieco plan dnia i proponować różne aktywności. Interesującym sposobem na spędzenie przez dzieci wspólnie czasu mogą być zabawy z balonem. Każde dziecko otrzymuje swój balon. Dopóki gra muzyka, balon nie może upaść na podłogę czy kanapę. Tutaj samodzielnie ustalacie, jakie strefy są dozwolone, a jakie nie. Uczestnik, którego balon dotknął zakazanego obszaru, odpada z konkurencji.

Innym pomysłem jest zachęcenie dzieci – o ile jest ich parzysta liczba – do tego, by w parach zatańczyły z balonikami. Wygrywa ta drużyna, której balonik przetrwa wszystkie próby.

Nie zapomnij o zabawach na zewnątrz

Jeżeli pogoda na to pozwala, daj możliwość dzieciom zabawy w ogrodzie. Dzieciaki będą miały możliwość przewietrzenia się i wybiegania, a Ty w tym czasie spokojnie nakryjesz do stołu, serwując maluchom smaczne przekąski i dania.

Ciekawym rozwiązaniem jest np. włączenie się w zabawę z dziećmi i zaproponowanie im podróży wehikułem czasu do Twojego dzieciństwa. Następnie możesz przedstawić dzieciom zabawy, które były modne wówczas, gdy Ty byłeś/aś dzieckiem. Oczywiście, wcześniej warto ustalić z dzieckiem, czy chce, by rodzic ingerował w takie zabawy. Być może dzieci mają swój pomysł na to, jak zagospodarować czas na zewnątrz – w ogrodzie czy na podwórku. Pozwól im na to. To w końcu ich dzień.

Zadbaj o nagrody dla wszystkich uczestników zabaw

Ciekawym rozwiązaniem jest nagrodzenie wszystkich dzieci za udział w zabawach. Nagrodę powinni otrzymać wszyscy goście, by nikt z waszego domu nie wyszedł z pustymi rękami. Oczywiście, nie muszą to być duże nagrody. Wystarczą np. cukierki czy drobna zabawka, np. slime. Aby żaden uczestnik zabaw nie czuł się smutny, warto, by każdy otrzymał ten sam prezent.

Tuban to sklep internetowy, gdzie można kupić slime. Slim to inaczej glutek, który służy do zabawy. Można go za pomocą różnych interesujących dodatków ciekawie ozdabiać. Jego obecność z pewnością wywoła uśmiech na twarzach Twojej pociechy i innych zaproszonych gości. Slime doskonale rozwija umiejętności motoryczne dziecka, a także pozwala w swobodny sposób rozwijać dziecięcą kreatywność.

Niech spotkanie w dziecięcym gronie będzie prawdziwą przygodą i źródłem wielkiej radości!

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%