Zamknij
REKLAMA

W czym może pomóc kredyt oddłużeniowy?

15:35, 11.04.2022 | Materiały Partnera

Obecnie w ofertach poszczególnych banków można znaleźć co najmniej po kilka, jeśli nie kilkanaście różnorodnych produktów finansowych. Niektóre z nich są bardzo popularne i rozpoznawalne, jak na przykład kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny, a inne bardziej niszowe. Taka różnorodność wynika z faktu, że poszczególni kredytobiorcy mają różne cele i potrzeby, w związku z czym nie każdemu będzie odpowiadał ten sam typ kredytu.

Jednym z mniej znanych, ale potencjalnie bardzo użytecznych typów kredytu jest kredyt oddłużeniowy. Jak można domyślić się już po jego nazwie, jest to zobowiązanie skierowane do osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, spłacających wiele różnych długów jednocześnie. W czym może takim osobom pomóc kredyt oddłużeniowy? Jakie warunki trzeba spełnić, aby go otrzymać i czy warto go zaciągać? Na te i inne pytania odpowiemy poniżej.

Kredyt oddłużeniowy rozwiąże problem ze zbyt wysokimi ratami

Po zaciągnięciu kredytu oddłużeniowego, długi wskazane nowemu wierzycielowi są spłacane, a zamiast nich powstaje jeden, łączny kredyt, o indywidualnie ustalonej racie. Jej wysokość powinna być niższa niż suma rat oddłużonych kredytów, co oznacza, że terminowa spłata zobowiązań stanie się znacznie łatwiejsza.

Dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej może się to okazać nieocenione. Niższa rata skutkuje mniejszym prawdopodobieństwem występowania opóźnień w spłacie, a co za tym idzie nie będzie trzeba już obawiać się odsetek za opóźnienie, płatnych wezwań do zapłaty (SMS-ów, e-maili, listów czy telefonów) lub wpisów na listy dłużników.

Znaczące obniżenie comiesięcznej raty jest możliwe dzięki długiemu maksymalnemu okresowi spłaty. Sprawia on, że każdy może spłacać zobowiązanie w takim tempie, jakie jest dla niego najbardziej komfortowe (i możliwe pod względem finansowym). Z kolei wysoka maksymalna kwota kredytu pozwala na oddłużanie nawet największych i najbardziej uciążliwych długów, z których wydawało się wcześniej, że nie ma wyjścia.

Jest to więc zobowiązanie, które może okazać się bardzo pomocne w ustabilizowaniu domowego budżetu i odzyskania wolności finansowej. Jest to także jeden z bardziej skutecznych sposobów na wydostanie się z pętli zadłużenia, w którą wpada coraz więcej Polaków. Więcej na jego temat można przeczytać tutaj: https://splatakredytow.pl/kredyt-oddluzeniowy/, aby upewnić się, że kredyt oddłużeniowy rzeczywiście będzie dobrym rozwiązaniem w danej sytuacji.

Kredyt oddłużeniowy – warunki

Kredyt oddłużeniowy wiąże się ze znacznie mniejszymi wymaganiami wobec kredytobiorców niż inne popularne typy kredytów. Oznacza to, że niska zdolność kredytowa czy nie do końca pozytywna historia kredytowa nie musza okazać się przeszkodami nie do pokonania. Niskie wymagania kredytodawców wynikają z faktu, że jest to kredyt skierowany konkretnie do osób poważnie zadłużonych, tak więc stawianie wysokich wymagań nie byłoby rozważnym wyjściem.

Jednak mimo nie wszystko nie każdy taki kredyt dostanie – konieczne jest m.in. posiadanie stałego źródła dochodu. Jeśli chcemy zwiększyć swoje szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej, powinniśmy skontaktować się z dobrym pośrednikiem kredytowym, dostępnym tutaj: https://splatakredytow.pl/kredyt-oddluzeniowy/. Z jego wsparciem dodatkowo będziemy mogli mieć pewność, że weźmiemy kredyt na najlepszych możliwych warunkach.

(Materiały Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%