Zamknij
REKLAMA

Przewoził na przyczepce psa przywiązanego sznurkiem

15:41, 18.11.2019 | S.P
Skomentuj
REKLAMA

W Krotoszynie na ul. Słodowej kierowca volkswagena golfa przewoził psa na odkrytej przyczepce. Zwierzę przywiązał sznurkiem. To niehumanitarne i naraziło psa na bezpośrednie zagrożenie utraty zdrowia bądź życia – uważa Magdalena Kowal, prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Krotoszynie.

Tą bulwersująca sytuację zaobserwowaliśmy 18 listopada na ul. Słodowej, gdy VW golf na numerach rejestracyjnych z powiatu milickiego przejeżdżał przy Galerii Krotoszyńskiej.


O sprawie poinformowaliśmy krotoszyński oddział TOZ-u. Jak mówi szefowa tej organizacji, nikt nie jest w stanie przewidzieć zachowania zwierzęcia. - Pies może próbować wyskoczyć z przyczepki, przywiązanie go sznurkiem nie gwarantuje bezpieczeństwa a w trakcie zwykłej kolizji zwierzę z pewnością dozna urazu – tłumaczy M. Kowal.

ZOBACZ FILMIK

Dlatego w jej ocenie przewożenie zwierzęcia w taki sposób jest niehumanitarne.

- Właściciel naraził psa na bezpośrednie zagrożenie utraty zdrowia bądź życia, już nie wspominając o stresie związanym z tak nieodpowiednim transportem – podkreśla prezes Towarzystwa.

Jak więc należy prawidłowo przewozić zwierzę? Zwierzę domowe powinno być przewożone w kontenerze do transportu zwierząt, na pewno z zadaszeniem, które chroni je przed warunkami atmosferycznymi o czym mówi rozporządzenie ministra infrastruktury z 6 października 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobu transportu zwierząt.

Przewożony pies w samochodzie osobowym powinien również być zabezpieczony w taki sposób by podczas ewentualnego wypadku zminimalizować jego konsekwencje. W takiej sytuacji powinien być w transporterze bądź zabezpieczony w szelki z wpięciem w pasy.

- Przerażające jest, że ludzie potrafią wykazać się totalnym brakiem wyobraźni i zwykłej empatii, dodatkowo łamiąc przepisy Ustawy o ochronie zwierząt – komentuje sprawę Magdalena Kowal.

 

 

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

KkkKkk

2 2

Masakra jakaś. Ja widziałem ich w Zdunach,więc trochę kilometrów musieli przejechać:( 14:42, 19.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

maxmax

3 1

Idiota i tyle dobrze ukarać . Taki ładny piesek ,jego wsadzić na tą przyczepkę i rura ,jakiś milicki bamber pewnie brak słów ,ale Polak potrafi . 22:36, 19.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mario mario

0 0

kierowca zostal ukarany ?????????? wie ktos 19:12, 24.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz