Zamknij
REKLAMA

Czak Cafe zostanie otwarty 1 lutego! Robią to, bo mają nóż na gardle

13:43, 28.01.2021 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj
REKLAMA

Pierwszy lokal gastronomiczny w Krotoszynie będzie otwarty. To Czak Cafe – kawiarnia w Galerii Krotoszyńskiej. – Mamy nóż na gardle: albo się otwieramy, albo możemy zamykać interes – mówi właściciel lokalu Benjamin Blecha.

 

Klienci będą mogli przekroczyć próg popularnej kawiarni serwującej także posiłki już w poniedziałek 1 lutego od godz. 10.00. Właściciel decyzję o otwarciu skonsultował z prawnikami. Jak mówi, to zgodne z konstytucją, zapewniającą swobodę prowadzenia działalności gospodarczej.

Kawiarnia będzie działała w reżimie sanitarnym. Stoliki będą dezynfekowane po każdym kliencie, każda osoba będzie miała mierzoną temperaturę ciała. Personel będzie obsługiwał w maseczkach i rękawiczkach. Liczba miejsc dla klientów będzie ograniczona, aby zachować dystans.

Lokal ledwo dyszy. Jednakże prowadzący nie zamierzają się poddawać. Poza tym zatrudniają kucharzy i kelnerki. I nie chcą nikogo zwalniać.

- Nasi pracownicy mają rodziny. Wszyscy pragną żyć, tylko żeby móc godnie żyć każdy z nas musi mieć za co żyć! – mówi B. Blecha.

Niestety, pomoc rządu nie ich objęła ze względu na nieodpowiednie główne PKD w zarejestrowanej działalności gospodarczej. Przyznaje, że kończą im możliwości dalszego funkcjonowania, gdy lokal pozostaje zamknięty. Prywatne źródła finansowania się bowiem wyczerpały.

- Pandemia nas dobija. Owszem, realizujemy zamówienia na wynos, ale ledwo wystarcza nam na czynsz – wyjaśnia Blecha.

Właściciel skomentował również czwartkową (28 stycznia) decyzję ministra zdrowia o otwarciu galerii handlowych z dniem 1 lutego.

– My po każdym kliencie dezynfekujemy stolik. Pracownicy mają maseczki i rękawiczki. Nasze pomieszczenie jest wentylowane a raz dziennie ozonowane. Czy w marketach i sklepach dzieje się podobnie? – tłumaczy przedsiębiorca.  

 

 

 

 

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (11)

mieszczuchmieszczuch

1 6

Panie galicki w sadzie mog sie pan tlumaczyc - a ja jestem jako przeciętny mieszkaniec za podwykonawca i tyle i cos w tym jest ze na sesji okolo 20-50 razy jest wymieniane nazwisko P Kosiarski a to mnie cieszy jako mieszkanca 14:01, 28.01.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

karolkarol

4 0

o czym Ty mówisz? 16:05, 28.01.2021


do karola do karola

0 2

o tym co dzieje na" Marsie." 16:09, 28.01.2021


JaroRejJaroRej

9 8

Akurat B. Blecha to zwykły patus... Otwórzcie lepiej Costa coffe 😁 16:35, 28.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ElsaElsa

3 1

No jak Pana na żywo widziałam to z Panem tez nie do końca wszystko okej :) skoro Pan wyleciał z RTV To tez coś musiało być na rzeczy 20:45, 28.01.2021


olaola

4 9

brawo 22:06, 28.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Takie tamTakie tam

6 9

Portal który reklamuje ludzi łamiących prawo, już drugi raz może czas na działanie prokuratora? 08:51, 30.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WażneWażne

7 7

Przypominam, że to obecny rząd łamie prawo narzucając ograniczenia obywatelskie w postaci rozporządzenia które nie ma mocy prawnej i stoi poniżej ustawy oraz konstytucji. Byłoby to dopuszczalne w przypadku ogłoszenia stanu klęski żywiołowej.

Urzędnicy państwowi (milicja, sanepid itp.) którzy przyczyniają się do ograniczenia swobody prowadzenia działalności gospodarczej przy obecnym stanie prawnym przekraczają swoje uprawnienia. W takim przypadku składamy doniesienie o możliwości popełnieniu przestępstwa do prokuratury rejonowej. Nadgorliwa milicja nie znająca prawa dokonuje przekroczenia swoich uprawnień i podlega odpowiedzialności z art. 231 kodeksu karnego. Możliwe że milicjant zostanie zawieszony do wyjaśnienia sprawy.

Sądy na mocy obowiązującego prawa masowo umarzają kary administracyjne, mandaty nałożone przez milicję czy sanepid.

Przedsiębiorcy, macie ogromne poparcie w społeczeństwie. Cieszę się, że coraz więcej ludzi opiera się obecnemy zamordyzmowi i bezprawiu. Próbują zastraszyć obywateli i stosuja metody których Stalin by się nie powstydził. Nie daj sobą pomiatać i robić z siebie niewolnika!
13:25, 31.01.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Takie tamTakie tam

2 0

Do ważne przypominam że demokracja to nie oznacza róbta co chceta, tak na marginesie jestem ciekawy jaki masz stosunek do ustawy antyaborcyjnej . 21:40, 31.01.2021


wwwwww

5 0

Gdyby nie tacy de.b..le jak ty już dawno wszyscy by normalnie funkcjonowali. Podważacie wszystkie decyzje a na końcu lamenty bo ktoś bliski chory albo zmarły. 17:21, 01.02.2021


Filip Filip

1 0

Gdzie policja ? Komendant śpi czy bąki puszcza lokal pełen podpitych klientów a policji ani widu ani słuchu,na staruszki co jeżdżą rowerem po chodnikach się czają.Patologoa nie policja. 19:53, 06.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%