Zamknij
REKLAMA

ROZDRAŻEW. Doktor Jerry Farley nowym lekarzem rodzinnym

17:32, 19.12.2021 | Zuzanna Lorenz
Skomentuj
REKLAMA

Od stycznia w rozdrażewskiej przychodni wreszcie będą przyjmowani pacjenci. Co wobec tego wywołuje komentarze mieszkańców, którzy długo czekali na lekarza?

 

W ośrodku przy ul. Krotoszyńskiej (była to filia przychodni Na Parcelkach w Krotoszynie działająca w Rozdrażewie pn. Rozmed) przyjmował lek. Włodzimierz Hoffmann, jednak w marcu 2020 r. zawiesił działalność. Rozwiązanie to miało być jedynie tymczasowe. Jako powód podano chorobę lekarza.

Od tamtego czasu, mimo starań podejmowanych przez gminę, nie znaleziono nikogo, kto podjąłby się leczenia chorych. Rozdrażewianie, ku swojemu niezadowoleniu, musieli jeździć do przychodni w Krotoszynie czy Koźminie.

 

Kim jest nowy lekarz?

Od stycznia 2022 r. puste do tej pory pomieszczenia ośrodka zdrowia będą wynajmowane lekarzowi rodzinnemu.

Jest nim Jerry Farley, absolwent Akademii Medycznej w Poznaniu z 20-letnim doświadczeniem zawodowym. Ostatnią dekadę dzielił między dyżury w krotoszyńskim szpitalu a prowadzenie indywidualnej praktyki w Orpiszewie (gm. Krotoszyn).

– Na początku będzie przyjmował trzy razy w tygodniu. Przy większej liczbie zadeklarowanych pacjentów planowane jest rozszerzenie dni jego pracy w Rozdrażewie do pięciu – poinformował nas wójt Rozdrażewa.

Doktor Farley będzie przyjmował pacjentów z wszystkich grup wiekowych, z noworodkami włącznie. Oferuje m.in. szczepienia dzieci według ich kalendarza.

 

Zapisy ruszyły

Do nowego lekarza można się zapisywać już teraz. Deklaracje dostępne są w urzędzie gminy i u sołtysów poszczególnych wsi. Po wypełnieniu i w zamkniętych kopertach można je wrzucać do urny w holu urzędu albo dostarczać lekarzowi (pod adres znajdujący się na dokumencie).

Jeszcze przed uruchomieniem przyjęć w rozdrażewskim ośrodku lub poza wyznaczonymi dniami osoby potrzebujące konsultacji lekarskiej  będą mogły skorzystać z wizyty w ośrodku w Orpiszewie. Zainteresowani mogą się rejestrować, telefonując pod numer 62 721 28 40.

 

Poprzednik rezygnuje

Włodzimierz Hoffmann, który dawniej przyjmował w ośrodku w Rozdrażewie, zapewnia, że pacjenci zapisani do tamtejszej filii przychodni Na Parcelkach w dalszym ciągu będą przyjmowani w Krotoszynie. Nie muszą składać w tej sprawie żadnych deklaracji.

Na swoim profilu na Facebooku lekarz poinformował, że przychodnię i mieszczący się w niej punkt szczepień przeciwko COVID-19 zamknął z powodu wypowiedzenia najmu lokalu przez wójta.

W odpowiedzi urząd gminy na swojej stronie internetowej podał, że stało się tak, ponieważ lekarz nie wykazywał chęci wznowienia swoich usług w Rozdrażewie w nadchodzącym roku, co stanowiło jasną przesłankę, że nie stanie się to również w przyszłości.

 

Teraz się obudził?

A jak zareagowali na to mieszkańcy gminy? Sprawę komentowali na profilu facebookowym W. Hoffmana:

“Może gdyby przychodnia była otwarta, a doktor przyjmował pacjentów w Rozdrażewie, to gmina nie wypowiedziałaby umowy najmu”, zauważyła Alina.

“Teraz się przypomniało o Rozdrażewie?”, zapytał Łukasz.

Niektórzy przyznają, że do końca żywili nadzieję, iż lek. Hoffmann wznowi przyjęcia.

W sprawie tej pisemnie na profilu lek. Hoffmanna wypowiedział się m.in. Wiesław Jankowski, przewodniczący rady gminy. Skwitował ją tak:

“Gmina nie po to wydała prawie milion złotych na modernizację przychodni, aby teraz była ona zamknięta”.

(Zuzanna Lorenz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

chotychoty

7 0

dr Jerry jest super, chory z Jasnego Pola 07:55, 20.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Krzysztof Krzysztof

8 0

Z pewnością lepszy od poprzedniego 20:03, 21.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

XX

5 0

Tamci to w ogóle są świry. 16:50, 22.12.2021


PacjentPacjent

7 0

Dr Jerry the best. Pomógł nam już w wielu przypadkach. Widać że szuka prostych rozwiązań najpierw takich by nie obciążać pacjenta i że zależy mu pacjencie i jego zdrowiu. Świetny kontakt z dziećmi. Szczerze polecam. Dojeżdżam na wizyty kilkanaście km. Macie szczęście że będzie u Was przyjmować. 22:36, 21.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MiejscowyMiejscowy

5 0

Zmiana powinna być już wcześniej 15:53, 22.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JanJan

2 0

W Polsce brakuje lekarz mamy szczęście że udało się namówić aby przejął przychodnie i zaczął przyjmować u nas. 10:10, 06.01.2022


REKLAMA
REKLAMA
0%