Zamknij

Od 1 stycznia 2020 indywidualny rachunek podatkowy

10:59, 11.11.2019 | red.
Skomentuj
REKLAMA


 

Od 1 stycznia 2020 roku przedsiębiorcy będą dysponować indywidualnym rachunkiem podatkowym, czyli mikrorachunkiem. Jego numer można sprawdzić już teraz w internetowym generatorze.  

Indywidualny rachunek podatkowy to uproszczenie, dzięki któremu podatnik będzie mieć jeden stały rachunek do wpłat podatków PIT, CIT i VAT. W szybki i prosty sposób można go wygenerować już dzisiaj na stronie podatki.gov.pl lub otrzymać w dowolnym urzędzie skarbowym. W tej drugiej sytuacji osoby fizyczne podają swój PESEL, a firmy czy inne organizacje NIP.


Generator mikrorachunku podatkowego działa całodobowo, dzięki czemu swój numer można sprawdzić w każdym czasie i miejscu, korzystając np. z telefonu czy tabletu. Numer nadawany jest automatycznie i nie wymaga składania żadnych wniosków do fiskusa.
Dotychczasowe rachunki urzędów skarbowych do wpłat podatków będą aktywne do 31 grudnia 2019 r.


Co przedsiębiorcy zyskują dzięki mikrorachunkowi podatkowemu? Nie będą musieli szukać numerów rachunków poszczególnych urzędów skarbowych i unikną w związku z tym omyłek. Szybszy będzie też proces uzyskiwania zaświadczeń o niezaleganiu w podatkach.

 

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA