Zamknij

Wchodzi w życie mikrorachunek podatkowy. Nowe godziny pracy fiskusa

12:06, 06.01.2020 | red.
Skomentuj
REKLAMA

 

Od 1 stycznia 2020 roku przedsiębiorcy będą dysponować indywidualnym rachunkiem podatkowym, czyli mikrorachunkiem. Od 7 stycznia zmieniają się godziny pracy Urzędu Skarbowego w Krotoszynie.

Indywidualny rachunek podatkowy to uproszczenie, dzięki któremu podatnik będzie mieć jeden stały rachunek do wpłat podatków PIT, CIT i VAT. W szybki i prosty sposób można go wygenerować na stronie podatki.gov.pl lub otrzymać w dowolnym urzędzie skarbowym. W tej drugiej sytuacji osoby fizyczne podają swój PESEL, a firmy czy inne organizacje NIP.

Generator mikrorachunku podatkowego działa całodobowo, dzięki czemu swój numer można sprawdzić w każdym czasie i miejscu, korzystając np. z telefonu czy tabletu. Numer nadawany jest automatycznie i nie wymaga składania wniosku do fiskusa.

Dotychczasowe rachunki urzędów skarbowych do wpłat podatków będą aktywne do 31 grudnia 2019 r.

Nowe godziny pracy US w Krotoszynie od 7 stycznia 2020 roku
PONIEDZIAŁEK     8.00 – 18.00
WTOREK-PIĄTEK  8.00 – 15.00

Co przedsiębiorcy zyskują dzięki mikrorachunkowi podatkowemu? Nie będą musieli szukać numerów rachunków poszczególnych urzędów skarbowych i unikną w związku z tym omyłek. Szybszy będzie też proces uzyskiwania zaświadczeń o niezaleganiu w podatkach.

Numer mikrorachunku w szybki i prosty sposób możesz wygenerować na stronie podatki.gov.pl. Można to zrobić w każdym czasie i miejscu, np. korzystając z telefonu czy tabletu.

 

 

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%