Zamknij

NBP: gotówki wystarczy dla wszystkich. Banki ograniczają działalność. AKTUALIZACJA

16:03, 13.03.2020 | rbk, Marcin Musiał
REKLAMA
Skomentuj
PAP

Narodowy Bank Polski informuje, że w skarbcach oddziałów okręgowych przechowywane są znaczne zasoby gotówki. Składają się na nie: zapas logistyczny, który znacznie przekracza zwiększone zamówienia banków, oraz dodatkowo zapas strategiczny wysokich nominałów banknotów, który może w każdej chwili zostać uruchomiony i postawiony do dyspozycji klientów banków" - podał NBP w komunikacie.

Jak dodano, gotówka do banków komercyjnych jest wydawana przez NBP "na bieżąco, w całym kraju, bez żadnych opóźnień i ograniczeń".

Z powodu zwiększonych wypłat klientów, w niektórych miejscach mogą występować opóźnienia w dostawie gotówki z centrów logistycznych banków komercyjnych i firm obsługujących gotówkę - zaznaczył bank centralny.

Bank Millennium poinformował, że prawie 60 placówek tego banku jest zamkniętych do odwołania bądź zostanie zamknięte od soboty lub poniedziałku. Apeluje przy tym, aby korzystać z bankowych kanałów mobilnych lub bankowości internetowej.Bank przypomina, że aplikacja mobilna Banku Millennium i system internetowy Millenet są dostępne codziennie, 24 godziny na dobę, bez potrzeby ruszania się z domu.

Bank Pekao ostrzega, że może się zdarzyć, że wyłączone z obsługi zostaną niektóre placówki. "Robimy to ze względu na ograniczenie ryzyka zarażenia" - tłumaczy Pekao. Bank radzi, by korzystać z wyszukiwarki placówek i sprawdzać, czy dany oddział jest otwarty. Zwraca też uwagę, że wiele spraw można załatwić bez kontaktu z doradcą i zaprasza do korzystania z bankowości elektronicznej Pekao24 i aplikacji PeoPay.

- Generalnie nie planujemy w tym momencie zamykania placówek, ale ze względu na zamykanie szkół i przedszkoli wielu naszych pracowników będzie musiało zająć się dziećmi – dlatego w niektórych placówkach mogą być zmienione godziny otwarcia - poinformowała PAP Aneta Styrnik-Chaber z biura prasowego PKO BP. Informacja będzie aktualizowana na stronie internetowej banku, na infolinii, stosowne komunikaty będą też zamieszczane na drzwiach oddziałów.

BOŚ poinformował w piątkowym komunikacie, że nieczynny do 25 marca br. zostanie Punkt Obsługi Klienta w Warszawie przy ul. Wawelskiej 52/54. Bank przypomina, że zlecenia i operacje można wykonać samodzielnie przez system bankowości elektronicznej BOŚBank24 oraz usługę TeleBOŚ.

ING Bank Śląski podaje, że "w związku z decyzjami administracyjnymi dotyczącymi ochrony przed zachorowaniem na choroby zakaźnie niektóre placówki ING Banku Śląskiego mogą funkcjonować inaczej lub być nieczynne" - czytamy w komunikacie ING BŚ. Aktualna lista placówek zamieszczona jest na stronie internetowej banku. "Nasz Specjalista będzie zapraszał kolejnych klientów, którzy czekają na obsługę przed oddziałem. Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości – 1 metra – od osób, które przebywają w oddziale" - radzi bank. Prosi, by nie odwiedzać oddziałów w przypadku występowania objawów infekcji dróg oddechowych (kaszel, katar, gorączka). (PAP)

 

(rbk, Marcin Musiał)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone