Zamknij

Wsparcie dla podatników. Inicjatywa Burmistrza Krotoszyna w okresie epidemii

20:38, 25.03.2020 | red.
REKLAMA
Skomentuj
pixabay


Szanowni Państwo, zdaję sobie sprawę, że w związku z epidemią koronowirusa wiele prowadzonych przez Państwa firm, będących podatnikami gminy, znalazło się w bardzo trudnej sytuacji finansowej, spowodowanej znacznym ograniczeniem przychodów.

Aby Państwu pomóc, wykorzystam moje uprawnienia do umarzania, zmniejszania lub odraczania spłat zobowiązań wobec gminy, zarówno prawnych (podatki), jak i cywilno-prawnych (czynsze), jeśli tylko znajdę do tego wystarczające podstawy. Proponuję Państwu następujące działania:

ZWOLNIENIE Z OPŁAT CZYNSZOWYCH. Firmy, które w związku z epidemią zostały zmuszone zawiesić działalność gospodarczą, a wynajmują lokale użytkowe od Miasta i Gminy Krotoszyn lub od spółek gminnych, mogą złożyć wniosek do Burmistrza Krotoszyna lub do zarządu spółki o zwolnienie z opłat czynszowych za okres zawieszenia.


ULGI W SPŁATACH CZYNSZU. Firmy, które nadal prowadzą działalność, ale obecna sytuacja w sposób znaczący wpłynęła na zmniejszenie ich przychodów, mogą występować z wnioskiem o ulgi w spłatach czynszu.


ULGI W SPŁATACH PODATKÓW I OPŁAT LOKALNYCH. Firmy znajdujące się w trudnej sytuacji z powodu koranawirusa mogą także występować o ulgi w spłatach podatków i opłat lokalnych (przesunięcia terminów zapłaty, rozłożenie na raty, umorzenia). Wnioski należy składać przed upływem terminu zapłaty.

 

Przyznanie którejś z wymienionych wyżej ulg nie zwalnia od uiszczania pozostałych opłat (np. woda, prąd, ciepło, ścieki, śmieci itp.) Informuję też, że do końca czerwca 2020 roku gmina, jej spółki i jednostki nie będą podnosić opłat i cen świadczonych usług.

Burmistrz Krotoszyna
Franciszek Marszałek

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

kasakasa

3 0

facet , a co mają zrobić mieszkancy 15:13, 26.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

krotkrot

1 0

"... jeśli tylko znajdę do tego wystarczające podstawy. "
Buchachacha ...
Nie widzisz "podstaw" baranie ?
... To i na pewno ich nie znajdziesz. 18:57, 02.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone