Zamknij

Nowe wieści na temat Parku Handlowego Mozaika w Krotoszynie

14:38, 25.04.2019 | Sebastian Pośpiech
REKLAMA
Skomentuj

Na terenie dawnych Zakładów Mięsnych Krotoszyn przy ul. Kobylińskiej powstanie Park Handlowy Mozaika. To inwestycja o wartości od 20 do ok. 30 mln zł. Wizualizacja, którą zaprezentowaliśmy jako pierwsi w wydaniu z 16 kwietnia (RK nr 1251), jest projektem wstępnym i poglądowym, w fazie uzgodnień.

Pusty obecnie plac poprzemysłowy zagospodaruje spółka MSDI, której właścicielem i prezesem jest  Andrzej Leśniak, biznesmen pochodzący z Górnego Śląska.

Kilka słów o inwestorze
Z wykształcenia jest architektem i obecnie mieszka w Warszawie, a od ponad 10 lat działa w branży centrów handlowych. W swoim dorobku ma kilkanaście tego typu inwestycji w różnych regionach Polski. W Wielkopolsce pojawia się po raz pierwszy.
Galeria o pow. 6.000 m kw. z parkingiem na 150 samochodów powstanie do świąt Wielkanocnych w 2020 r. Taki jest plan inwestora.
 


- Jestem przekonany, że Krotoszyn jest dobrym miejscem do realizacji takiej inwestycji. Macie tutaj dużo handlu, ale rozproszonego. W związku z tym uzasadnione jest powstanie jednopoziomowego obiektu skupiającego w jednym miejscu więcej punktów i szerszą ofertę handlową, a nasz obiekt będzie miał od 14 do 18 sklepów, to jest to uporządkowanie handlu – mówi inwestor podczas rozmowy w naszej redakcji.  

Krotoszyn ma potencjał

Żadna firma tego typu nie inwestuje w ciemno. Handlowe możliwości naszego miasta były badane m.in. u potencjalnych klientów oraz najemców. W tych badaniach i rozmowach branżowych Krotoszyn otrzymał pozytywne oceny.
Inwestor jednak na razie nie chce zdradzać, jakie marki będą miały sklepy w nowej galerii handlowej. – To strategia, którą prowadzi firma Mallson Property Group, komercjalizująca obiekt. Powiem tylko, że przekrój branż będzie różny od spożywki, do odzieżówki i RTV-AGD. Klient musi zaspokoić swoje różne potrzeby w jednym miejscu..

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

miltermilter

3 0

Tylko dlaczego takie brzydkie badziewie to będzie :( 20:39, 25.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EstetykaEstetyka

5 0

Kolejna stodoła typu lidl?
Gdzie jest jakikolwiek człowiek ,co zapobiegnie kolejnej szkaradzie w centrum? 07:00, 27.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AndrzAndrz

0 0

Przecie tu piszą ,ze wyraźnie jest to poglądowy projekt. Nowy pokazą jak powstanie. Ma byc nawiazaniem do starych zakładów mięsnych, tak jest w paierowej gazecie 20:34, 27.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

supersuper

0 1

super 17:48, 30.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone