Zamknij

Po raz kolejny dwa miliony dla spółek wodnych z Wielkopolski, w tym dla dwóch z powiatu krotoszyńskiego

13:48, 27.08.2021 | red.
Skomentuj
REKLAMA

20 sierpnia wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski, podpisał umowy przekazujące wsparcie dla spółek wodnych z naszego regionu. Dzięki tym środkom spółki otrzymają środki na prowadzenie działalności związanej z przeprowadzeniem niezbędnych prac, regularnej konserwacji i modernizacji urządzeń wodnych i melioracyjnych. Prace te przyczyniają się do zapobiegania lub ograniczenia zjawisk suszy i skutków nadmiernych opadów, które cyklicznie pojawiają się w naszym województwie.

Po raz kolejny Samorząd Województwa Wielkopolskiego wspiera finansowo niezbędne działania spółek wodnych. Kwota 2 mln zł została w pełni wykorzystana przez wnioskujących, co dowodzi dużego zainteresowania programem już od kilku lat.

– Pomoc realizowana od 2009 r. umożliwia regularną konserwację remonty i prace przy urządzeniach wodnych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całej infrastruktury melioracyjnej i wodnej – przypomina wicemarszałek Krzysztof Grabowski.

W tegorocznym naborze 123 wnioski spełniły kryteria programu i otrzymały dofinansowanie. Dotychczasowa kwota wsparcia, jaka trafiła do spółek od 2009 r., wynosi 19 mln zł. W 2016 r. samorząd wielkopolski zwiększył pulę środków z 1 mln do 2 mln zł.

Z naszego powiatu dofinansowanie otrzymały: Gminna Spółka Wodna w Zdunach (5.508 zł) i Gminna Spółka Wodna w Sulmierzycach (2.171 zł).

 

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%