Zamknij

Dwa ważne konkursy wielkopolskiego samorządu i dwie daty

17:29, 20.09.2021 | red.
Skomentuj
REKLAMA

– Konkurs ogłoszony przez nasz samorząd na najlepszą stronę internetową danego gospodarstwa agroturystycznego to okazja do zaprezentowania własnego „raju na ziemi” – przekonuje wicemarszałek województwa wielkopolskiego – Krzysztof Grabowski. Strona internetowa jest często najlepszą wizytówką i zachętą do wizyty w wybranym gospodarstwie. – Udział w konkursie to również doskonała okazja na promocję danego ośrodka – dodaje wicemarszałek.

Konkurs adresowany jest do osób-właścicieli gospodarstw agroturystycznych (ponad 5 pokoi), zarejestrowanych w Wielkopolsce na zasadzie odrębnej działalności gospodarczej. Kapituła oceniać będzie estetykę stron, innowacyjność, obecność w mediach społecznościowych, możliwość rezerwacji noclegu, zdjęcia, wskazówki dojazdu, wersje językowe. Przewidziano trzy nagrody i wyróżnienia. Zgłoszeni są przyjmowane do 30 września br.

Drugi konkurs „Aktywne Koła Gospodyń Wiejskich w Wielkopolsce”  to okazja do zaprezentowania dorobku i unikalnej kultury poszczególnych kół. Nabór zgłoszeń trwa do 6 października br.

Ważnymi kryteriami będą: wzmacnianie poczucia tożsamości regionalnej mieszkańców województwa, promocja dziedzictwa kulturowego, kulinarnego, folkloru oraz produktów regionalnych przez koła. Chodzi także o upowszechnienie Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska.

Członkinie kół gospodyń wiejskich od kilku lat przeżywają rozkwit. Podejmują rozmaite inicjatywy promujące to co najcenniejsze na wielkopolskiej wsi.

– Konkurs jest doskonałą okazją, by dotrzeć do turystów, którzy zaciekawieni miejscową kulturą będą z pewnością odwiedzać i uczestniczyć w lokalnych wydarzeniach – podkreśla wicemarszałek Grabowski

Jednym z zdań konkursowych będzie przygotowanie wyrobu piekarskiego lub cukierniczego. Pod uwagę brane będą następujące kryteria: odzwierciedlenie na wypieku oryginalnego logo Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska z zachowaniem wszystkich jego elementów oraz oryginalność i estetyka wykonania.Szczegółowe informacje dotyczące obu inicjatyw zawarte są w regulaminie konkursu zamieszczonym na stronie UMWW w Poznaniu.

 

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%