Zamknij

Burmistrz, starosta i radny delegatami na zjazd krajowy PSL

16:45, 20.10.2021 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj
REKLAMA

Lokalni politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego wzięli udział w poznańskim Wojewódzkim Zjeździe Delegatów.

9 października w Auli Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego  wybrano nowy zarząd wojewódzki. Poseł Andrzej Grzyb, dotychczasowy prezes, dalej będzie kierował wielkopolskim PSL-em. Zdobył 153 głosy,  pokonując dwóch kontrkandydatów: posła Krzysztofa Paszyka oraz radnego powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego Tadeusza Teterusa.

Wśród kandydatów na członków zarządu i komisji nie zabrakło delegatów z naszego terenu. W wyniku głosowania Stanisław Szczotka oraz Sławomir Szyszka zostali członkami zarządu wojewódzkiego, natomiast do Głównej Komisji Rewizyjnej wybrano Hieronima Marszałka. Ponadto Tadeusz Olejniczak został członkiem Wojewódzkiego Sądu Koleżeńskiego, a Zbigniew Romała zasilił szeregi Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej. 

Wybrano również delegatów na kongres krajowy, zaplanowany na 4 grudnia. Tam ziemię krotoszyńską reprezentowali będą: Stanisław Szczotka (starosta krotoszyński), Franciszek Marszałek (burmistrz Krotoszyna) i Hieronim Marszałek (radny powiatowy).

Podczas spotkania wręczono odznaczenia za szczególne zasługi dla ruchu ludowego. Medalem im. Stanisława Mikołajczyka uhonorowany został radny gminy Krotoszyn Andrzej Pospiech.

Po części oficjalnej przedstawiano program działania wielkopolskiego PLS-u na kolejną kadencję. Za priorytety uznano m.in. konieczność wprowadzenia młodych ludzi do struktur partii oraz aktywizację i promowanie kobiet w życiu politycznym.

Na zdjęciu: Politycy z naszego powiatu na spotkaniu w Poznaniu w towarzystwie Władysława Kosiniaka-Kamysza

 

 

 

 

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

Psl Psl

10 2

Jest to najgorsza partia w Sejmie mam nadzieję że ich już nie będzie w nast kadencji sprzedajczyki 22:22, 20.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mammam

0 3

mianowicie ja sądzę że jest to najlepsza partia, da się wyżyć , na zarobki nie narzekam, rodzina też se dorobi i się zyje 07:59, 21.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PrawdaPrawda

1 0

Proszę podać jeszcze rękę Panu Marcinowi J PGKiM jak podawał na bilbordach które już zniknęły pewien Pan i będzie wszystko ok pozdrawiam dobrze sytuowanego 11:02, 23.10.2021


Proste Proste

7 2

Program działania to upychanie kolanem swojaków na samorządowych stołkach. Nie dorabiajmy do tego zbędnej ideologii. 19:31, 21.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrotoszKrotosz

4 2

Ciekawe za czyją kasę pojechali?
Ktoś powinie ich zapytać!
Nadal planują sobie "współdziałać " 16:50, 24.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Krzysiek Krzysiek

5 0

Patrzeć się na nich nie da a gdzie tu współdziałać 12:20, 03.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%