Zamknij

Konkurs "Przysmaki z wielkopolskich sadów". Czeka wiele nagród

21.11, 05.04.2022 . Aktualizacja: 21.16, 14.04.2022
Skomentuj
REKLAMA

 

Trwa nabór zgłoszeń do konkursu dla kół gospodyń wiejskich na najlepszą potrawę regionalną z jabłkiem lub ze śliwką pod nazwą „Przysmaki z wielkopolskich sadów”. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 kwietnia, a za najlepsze potrawy czekają atrakcyjne nagrody.

Konkurs skierowany jest do kół gospodyń z Wielkopolski.

– Udział w konkursie daje szansę dotarcia do szerszego grona odbiorców oraz zainteresowania potencjalnych turystów. Konkurs to także promocja lokalnej, zdrowej i nieprzetworzonej żywności, tworzonej w oparciu o stare rodzinne receptury, a także  wzmocnienie poczucia tożsamości regionalnej uczestników – mówi wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Przygotowane potrawy będą oceniane w dwóch kategoriach. Na najlepszą potrawę regionalną z jabłkiem oraz na najlepszą potrawę regionalną ze śliwką.

Co będzie się liczyć? Sposób prezentacji (wygląd, estetyka, oryginalność, sposób podania), walory smakowe i zapachowe, związek z regionem i jego tradycjami.Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną potrawę w każdej z obu kategorii. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody finansowe.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znaleźć można w regulaminie umieszczonym na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, stronie https://www.umww.pl/przysmaki-z-wielkopolskich-sadow oraz stronie Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska https://sdk-wlkp.pl/zapraszamy-do-udzialu-w-konkursie-przysmaki-z-wielkopolskich-sadow/

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%