Zamknij

Finał 10. edycji konkursu CZTERY PORY ROKU Z OZE

08.08, 23.06.2022 . Aktualizacja: 08.09, 23.06.2022
Skomentuj
REKLAMA

 

21 czerwca rozstrzygnięty został konkurs promujący tematykę Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) organizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego pt. CZTERY PORY ROKU Z OZE. Wręczone zostały nagrody autorom najlepszych prac z subregionu kaliskiego.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Podczas uroczystości Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski, podsumował przebieg konkursu, pogratulował uczestnikom oraz wręczył nagrody laureatom i wyróżnionym. Tegoroczna 10. edycja konkursu skierowana była do dwóch grup uczniów szkół podstawowych. Uczniowie klas IV-VI w ramach konkursu mieli przygotować plakat, z kolei uczniowie klas VII-VIII zmierzyli się z rozwiązaniem testu z zakresu odnawialnych źródeł energii oraz wykonaniem pracy w formie kalendarza na 2023 rok. Tematyką przygotowanych prac były odnawialne źródła energii.

– Odnawialne źródła energii to wyzwanie i przyszłość, przed którymi stoi młodzież i przyszłe pokolenia, aby zaspokoić zapotrzebowanie na energię niezbędną ludzkości. Nasz konkurs to okazja do zapoznania się z tematyką dotyczącą odnawialnych źródeł energii. Uczniowie biorąc udział w konkursie robią pierwszy krok do wzrostu świadomości dotyczącej ochrony środowiska, inspiracji dalszych działań zmianujących nasze otoczenie na mniej szkodliwe i bardziej zdrowe. Edukacja najmłodszych pokoleń w duchu ochrony zasobów i stanu  naszej planety oraz efektywnego wykorzystania alternatywnych źródeł energii to jedno z najważniejszych zadań systemu edukacji – mówi Krzysztof Grabowski wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego

W ramach konkursu uczniowie klas IV-VI przesłali 33 prace, a uczniowie z klas VII-VIII 28 prac. Łączna wartość nagród, przyznanych w ramach konkursu dla laureatów i szkół z subregionu kaliskiego wynosi ponad 13,1 tys. zł.

W subregionie kaliskim w grupie klas IV-VI wyłoniono:

I miejsce – Maciej Możdżanowski, klasa V, Szkoła Podstawowa im. Ewerysta Estkowskiego w Mikstacie,

II miejsce – Zuzanna Rembiszewska, klasa IV, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Marii Konopnickiej w Kaliszu,

III miejsce – Julia Pestka, klasa VI, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mikołajczyka w Borzęcicach

wyróżnienie – Julia Matuszkiewicz, klasa V, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Marii Konopnickiej w Kaliszu.

Uczniowie klas VII-VIII nagrodzeni przez kapitułę konkursową:

I miejsce –  Mikołaj Kurzawa, klasa VII, Zespół Szkół w Witaszycach

II miejsce – Kinga Kliber, klasa VIII, Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Skarszewie

III miejsce – Anna Brodziak, klasa VII, Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego w Mikstacie

wyróżnienie – Maciej Balcerek, klasa VII, Zespół Szkół w Opatowie Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Opatowie.

Ponadto Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał nagrody pieniężne w obydwóch konkursach dla szkół z której pochodzi dany laureat, o wartości: 1000 zł dla szkoły w Mikstacie i Witaszycach; 700 zł dla szkoły  w Kaliszu i Skarszewie; 500 zł dla szkoły w Borzęcicach i Mikstacie.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%