Zamknij

Dwa interesujące konkursy samorządu wielkopolskiego. Można wiele zyskać

20.41, 17.07.2022 . Aktualizacja: 20.42, 17.07.2022
Skomentuj
REKLAMA

 

Samorząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił nabór wniosków w dwóch konkursach. Pierwszy nosi nazwę „Mała Mobilna Kuchnia Warsztatowa”. Pula środków na realizację zadania wynosi 250 tys. zł, a nabór wniosków trwa do 5 sierpnia.

 

– Pierwsza edycja konkursu „Małe Mobilne Kuchnie Warsztatowe” to inicjatywa Samorządu Województwa Wielkopolskiego mająca na celu wzrost świadomości na temat marnowania żywności w gospodarstwach domowych i przeciwdziałaniu temu zjawisku. Możliwość uzyskania wsparcia od 3 do 15 tys. zł na realizację zadania przez organizacje pozarządowe daje możliwość stworzenia wyjątkowego miejsca, efektywnego i racjonalnego wykorzystania żywności – mówi wicemarszałek Krzysztof Grabowski

O dofinasowanie ubiegać mogą się podmioty wymienione w art. 3 ust. 2 i 3 Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. W ramach konkursu przewidziano wsparcie na realizację zadań polegających na zakupie mobilnych kuchni warsztatowych przystosowanych do gotowania na zewnątrz i służących prowadzeniu wydarzeń i instruktaży.

Poziom pomocy finansowej wynosi maksymalnie 80 proc. całkowitego kosztu zadania, jednak nie mniej niż 3 tys. zł i nie więcej niż 15 tys. zł. Termin składania wniosków to 5 sierpnia br.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie https://bip.umww.pl/292---489---k_85---k_77---ogloszenie-otwartego-konkursu-ofert-pn-mala oraz www.witkac.pl

* * * 

Ogłoszono także nabór zgłoszeń w ramach konkursu fotograficznego „PROW w obiektywie – trzecia edycja”. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, zgłoszenia przyjmowane są do 19 sierpnia.  

Konkurs ma promować Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz 2007-2013, zwiększać wiedzę mieszkańców województwa na temat programów oraz popularyzować dziedzictwo kulturowe regionu i turystykę wiejską.

– Prezentacja zrealizowanych projektów i inwestycji to doskonała forma przypomnienia społecznościom lokalnym, że w rozwoju ich „małych ojczyzn” uczestniczą programy unijne – podkreśla wicemarszałek Krzysztof Grabowski

Wyznaczono pięć kategorii konkursowych: infrastruktura dofinansowana w ramach PROW 2014-2020 i PROW 2007-2013, krajobraz wiejski z lotu ptaka, zdjęcia wykonane podczas wydarzeń związanych z promocją dziedzictwa kulturowego regionu, turystyka na obszarach wiejskich oraz ujęcia prezentujące tradycyjne wielkopolskie dania.

Każdy z uczestników może zgłosić maksymalnie dwa zdjęcia. Zgłoszone prace w formie elektronicznej zostaną ocenione prze jury konkursu, które wyłoni laureatów I, II i III miejsca oraz jedno wyróżnienie dla każdej kategorii konkursu. Łączna pula nagród wynosi 25 tys. zł. Prace można zgłaszać do 19 sierpnia br. Więcej informacji na stronie https://wielkopolskie.ksow.pl/aktualnosc/konkursu-fotograficznego-prow-w-obiektywie-trzecia-edycja

 

 

 

 

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%