Zamknij

Samorząd wielkopolski wspiera spółki wodne

16.45, 15.10.2022 . Aktualizacja: 16.45, 15.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

2 mln zł trafi do 134 spółek wodnych funkcjonujących na terenie naszego województwa w bieżącym roku. Wśród beneficjentów są Gminne Spółki Wodne w Sulmierzycach i Zdunach.

W 2022 r. wielkopolskie spółki po raz kolejny mogą liczyć na wsparcie finansowe Samorządu Województwa Wielkopolskiego. W sierpniu br. wicemarszałek Krzysztof Grabowski podpisał stosowne umowy. Dzięki tym środkom spółki wodne będą mogły przeprowadzać niezbędne prace, regularnie konserwować oraz modernizować urządzenia wodne i melioracyjne. Dzięki temu ograniczone zostanie zarówno zjawisko suszy, jak i skutków nadmiernych opadów, które cyklicznie pojawiają się na naszym terenie. Utrzymywanych będzie wiele kanałów i urządzeń, modernizowana będzie infrastrukturę sieci wodnej, chronione pola.

Po raz kolejny z Wielkopolskiego budżetu na ten cel przeznaczono 2 mln zł, wspierając 134 spółki. – Od 2009 roku w ramach wsparcia samorządu do spółek trafiło już ponad 21 mln zł – mówi wicemarszałek Krzysztof Grabowski.  

Najwyższa dotacja, która została przyznana spółce wodnej w tym roku, to ponad 86 tys. zł. Tegoroczna wysokość udzielonego spółkom wodnym dofinansowania wyniesie około 33 proc. wartości prac ujętych we wnioskach. Świadczy to o wysokich kosztach utrzymywania infrastruktury melioracyjnej i należytym zagospodarowywaniu zasobów wodnych.

Wśród dofinansowanych znajduje się Gminna Spółka Wodna w Zdunach (5.526 zł) oraz jej odpowiedniczka w Sulmierzycach (2.171 zł).

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%