Zamknij

POGORZELA. W Głuchowie odbył się II Festiwal Piosenki Rozmaitej

15:56, 21.09.2019 | Edsa
REKLAMA
Skomentuj

 

W Głuchowie odbył się II Festiwal Piosenki Rozmaitej, w którym wzięło udział 10 zespołów senioralnych z bliższych i dalszych okolic. Impreza zorganizowana została przez miejscową grupę śpiewaczą Głuchowianie i miała charakter muzyczno-biesiadny.


Zgodnie z przyjętą formułą na scenie dominował luźny repertuar w postaci powszechnie znanych piosenek, wykonywanych przez kolorowo ubranych wykonawców. Każdy zespół zaprezentował po kilka utworów, które często były podchwytywane przez rozentuzjazmowaną publiczność. O dobre humory zadbał sam sołtys Głuchowa – Zdzisław Figielek, opowiadając dowcipy i zachęcając do zabawy. Dobrych słów nie szczędzili też zaproszeni samorządowcy: przewodnicząca pogorzelskiej Rady Miejskiej – Daria Wyzuj i przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego – Alfred Siama.


 – Bardzo dziękuję za zaproszenie i przede wszystkim za zorganizowanie tej imprezy – powiedziała przewodnicząca Daria Wyzuj. – Jestem pod wielkim wrażeniem tego, co zostało tutaj przygotowane. Wiem, że wymagało to wielu starań i wytężonej pracy. Efekty są jednak imponujące, czego jesteśmy wszyscy świadkami. Dziękuję także wszystkim zespołom, które przyjęły zaproszenie i przyjechały do Głuchowa, by umilić nam czas.


Natomiast przewodniczący Alfred Siama podkreślił coraz większą aktywność społeczności Głuchowa w gminie Pogorzela i pow. gostyńskim. Przypomniał ostatnie sukcesy mieszkańców tej wsi związane z wygraniem grantów społecznych, zajęciem czołowych miejsc w powiatowym konkursie kulinarnym, a także interesujące inicjatywy kulturalne.


Podczas festiwalu zrezygnowano z formuły konkursowej. Nie było jurorów, nie wytypowano czołowych miejsc. Zwycięzcami byli wszyscy, bo wszyscy śpiewali dla przyjemności. I dla każdego zespołu organizatorzy przygotowali nagrody.  

 

(Edsa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone