Zamknij

Dni karpia w Dolinie Baryczy. Program na kolejny weekend

20:24, 10.10.2019 | red.
Skomentuj
REKLAMA

Trwają "Dni Karpia" - jesienny cykl wydarzeń promujących wyjątkowość Doliny Baryczy. W ich trakcie zaplanowano ponad 80 wydarzeń plenerowych, wędkarskich, edukacyjnych i kulinarnych, które będą odbywać się przez 10 weekendów do listopada. Poniżej program na najbliższy piątek, sobotę i niedzielę. "Rzecz Krotoszyńska" jest jednym z patronów medialnych imprezy.

11 października /piątek/
Karp z wypiekami – warsztaty piekarnicze dla dzieci
MIEJSCE: Piekarnia-Kawiarnia Familijna w Miliczu, ul. 1 Maja 10

Czy miałeś okazję samodzielnie wyrobić, dekorować i wypiec własne pieczywo? Ciekawi Cię, jak ten proces wygląda? Piekarnia Familijna zaprasza na warsztaty dla dzieci i rodziców, na których każdy uczestnik stworzy własnego karpia z ciasta chlebowego, a następnie wypiecze go w piecu na kamiennej płycie. Wszystko pod okiem familijnych piekarzy w kawiarniach Piekarni Familijnej. Pamiątkową „rybkę” każdy uczestnik otrzyma w prezencie. W czasie trwania warsztatów degustacja potraw  z lokalnych wyrobów ze znakiem „Dolina Baryczy Poleca”.
KOSZT: BEZPŁATNY
INFORMACJA: tel. 721 844 440

12 października /sobota/
Bryczką w krainie stawów
MIEJSCE: Ruda Milicka

Zwiedź bryczką rezerwat ornitologiczny w kompleksie Stawno, wyjątkowy pod względem przyrodniczym i kulturowym. Przejażdżkę połączysz z obserwacją ptaków przez lornetki pod fachową opieką ornitologa. Trasa wiedzie przez Stawno, Nowe Grodzisko, Dyminy, Grabownicę do Rudy Milickiej. Zgłoszenia najpóźniej 7 dni przed wydarzeniem. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia przy zbyt małej liczby osób (min.8) i ze względu na złą pogodę.
KOSZT: dzieci do lat 4 – bezpłatnie, dzieci w wieku 5–15 lat– 40 zł, osoby powyżej 15 lat – 60 zł/os.
INFORMACJA: tel. 665 145 094

12 października /sobota/
Bryczki na tropie Baryczy - zwiedzanie kompleksu Stawy Przygodzickie
MIEJSCE: Przygodziczki
CZAS TRWANIA: 11:00–14:30

Wyrusz na poszukiwania źródeł rzeki Barycz, podążając wzdłuż jej górnego biegu i pierwszych dopływów. Poznasz bogactwo przyrodnicze kompleksu stawowego Stawy Przygodzickie (ok. 700 ha). Obszar ten znajduje się w granicach Parku krajobrazowego „Dolina Baryczy", należy do Natury 2000 i leśnego kompleksu promocyjnego Lasy Rychtalskie. Uczestników czeka wiele atrakcji i koszyki piknikowe z rybnymi niespodziankami, przygotowane z lokalnych produktów.
KOSZT: dzieci do lat 3 bezpłatnie, dzieci w wieku 4–13 lat – 30 zł, dorośli – 50 zł, (dodatkowo płatne: możliwość zrobienia ogniska/grilla)
INFORMACJA: tel. 512 392 243

12 października /sobota/
Las. Knieja. Dziczyzna 2019 -  Święto Lasów Milickich
Miejsce: Technikum Leśne w Miliczu

Impreza plenerowa o charakterze edukacyjnym, przybliżająca las, przyrodę, myślistwo i ukazująca, co łączy karpia lasami Doliny Baryczy. Podczas eventu będzie można odwiedzić stosika Nadleśnictwa Milicz i innych zaprzyjaźnionych nadleśnictw z Dolnego Śląska i Wielkopolski oraz stoiska Kół Łowieckich z naszego terenu. Zapraszamy również na stoiska z produktami lokalnymi z Dolny Baryczy. W auli Technikum Leśnego czekać będzie na Państwa wystawa łowiecka, a dla najmłodszych liczne konkursy, m.in. jak złowić jelenia w aparacie, a karpia na wędkę. Dla dzieci wiele darmowych atrakcji.
KOSZT: bezpłatny
Kontakt: tel. 661 913 011

12 października/sobota/
Wieczór legend i opowieści
MIEJSCE: KOM Milicz

Chcesz poznać tajemnice naszego regionu? Przybądź na spotkanie z autorskimi balladami i opowieściami opartymi na legendach z Doliny Baryczy, wykonywanymi z akompaniamentem liry korbowej. To oryginalna forma zapoznania mieszkańców i turystów z bogatą historią Milicza , stawów milickich i karpia. Ballady będą wykonywali przewodnik turystyczny i autor przewodników Włodzimierz Ranoszek (lira korbowa, śpiew) oraz jego żona Anna Ranoszek (sopiłka, bęben, śpiew). Ten wieczór przeniesie Cię w świat legend i mrocznych opowieści – spędź go z nami!
KOSZT: dorośli - 20 zł/os., dzieci do lat 15 – 10 zł/os.
ORGANIZATOR: tel. 605 619 956

13 października /niedziela/
Spacer z ornitologiem
MIEJSCE: Stawno

Czy ptaki posiadają osobowość? Czy sokoły spokrewnione są z papugami? Dowiedz się, czym jest zjawisko migracji i jak ptaki przygotowują się do wyczerpującej wędrówki. Naucz się rozróżniać w locie czaplę siwą od żurawia i dowiedz się, dlaczego remiz nazywany jest ptasim architektem. Poznaj sekrety życia ptaków oraz terminologię ornitologiczną. W programie spacer ścieżką przyrodniczą w kompleksie Stawno, połączony z obserwacjami. Ornitolog podczas wędrówki udostępnia lunetę. Po wcześniejszym uzgodnieniu możliwość wypożyczenia lornetek.
KOSZT: dorośli – 35 zł, dzieci i młodzież do lat 16 – 15 zł/os.
INFORMACJA: tel. 691 917 887

13 października /niedziela/
Kolacja rybna – Ryba do syta
MIEJSCE: Jawor

Chcesz spędzić niedzielne popołudnie w pięknym, klimatycznym miejscu położonym z dala od zgiełku miasta wśród sosnowego lasu? Zapraszamy do Jaworowego Domu, który oferuje smaczną kuchnię i świetną infrastrukturę dla rodzin spragnionych odpoczynku od zgiełku miasta W programie: pyszne dania z ryb słodkowodnych, ognisko, artystyczna niespodzianka, a dla chętnych spacer po naszym jaworowym lesie. Pobyt w Jaworowym Domu to idealny scenariusz na udaną niedzielę dla całej rodziny. Spędź październikową niedzielę właśnie z nami!

KOSZT: 105 zł/os.
INFORMACJA: tel.  577 800 676,  793 422 999

13 października/niedziela/
Noc w Pałacu Maltzanów
MIEJSCE: Technikum Leśne w Miliczu

Masz niepowtarzalną okazję, by zwiedzić pałac, który na co dzień jest siedzibą Technikum Leśnego, a przed wojną należał do rodu Maltzanów. Sala balowa, gabinet owalny, dziedziniec zwany herbowym – to miejsca, które po latach świetności jeszcze dzisiaj mogą zachwycić swoją formą architektoniczną i wystrojem. Dla zwiedzających otworzymy nieużywane na co dzień przejście, opowiemy również o zaginionych perłach hrabiny von Maltzan, które są tematem pasjonującej legendy i do dziś rozpalają wyobraźnię poszukiwaczy skarbów w Dolinie Baryczy.
KOSZT: bezpłatny
INFORMACJA: tel. 662 299 178, 71 384 09 00

13 października /niedziela/
Tajemnice państwa żmigrodzkiego Hatzfeldów – wycieczka objazdowa z przewodnikiem
MIEJSCE: Milicz - dworzec PKP, Żmigród – dworzec PKP

Zwiedzaj busem Dolinę Baryczy z licencjonowanym przewodnikiem! Start i zakończenie skomunikowane z pociągiem z Wrocławia. Poznasz historię księstwa żmigrodzkiego, którym przez wieki władał ród Hatzfeldtów. Odwiedzisz też ciekawe i cenne przyrodniczo miejsca, by rozwikłać zagadki natury i przeszłości. Niespodzianką będzie spotkanie z ożywioną postacią z historii Żmigrodu i koncert ballad historycznych. W programie zespół pałacowo-parkowy Hatzfeldtów w Żmigrodzie, barokowe kościoły w Barkowie i Radziądzu, krzyże pokutne, grodziska, rezerwat Stawy Milickie i Olszyny Niezgodzkie. W cenie usługa przewodnicka, transport, wstępy i ubezpieczenie.
KOSZT: 60 zł/os., dzieci do lat 15 – 40 zł/os. (dodatkowo płatne: możliwość spożycia obiadu w Karczmie Rybnej Ruda Żmigrodzka)
INFORMACJA: tel. 605 619 956


 

 

 

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA