Zamknij

Dni karpia w Dolinie Baryczy. Program na kolejny weekend

22:14, 18.10.2019 | red.
Skomentuj
REKLAMA

Trwają "Dni Karpia" - jesienny cykl wydarzeń promujących wyjątkowość Doliny Baryczy. W ich trakcie zaplanowano ponad 80 wydarzeń plenerowych, wędkarskich, edukacyjnych i kulinarnych, które będą odbywać się przez 10 weekendów do listopada. Poniżej program na najbliższy piątek, sobotę i niedzielę. "Rzecz Krotoszyńska" jest jednym z patronów medialnych imprezy.


19 października / sobota/
Tajemnice państwa goszczańskiego Reichenbachów – wycieczka objazdowa z przewodnikiem.
MIEJSCE: Milicz - dworzec PKP, ul. Wojska Polskiego ; Twardogóra - dworzec PKP, pl. Kolejowy.
CZAS TRWANIA: 9:00-18:00 w Miliczu, 9:30-17:30 w Twardogórze.

Zwiedzanie busem okolic Twardogóry z licencjonowanym przewodnikiem! Start i zakończenie skomunikowane z pociągiem z Wrocławia. Podczas wycieczki poznasz historię państwa goszczańskiego Reichenbachów. Odwiedzisz sanktuarium w Twardogórze, pospacerujesz wąwozami Wzgórz Twardogórskich, zdobędziesz Chełstowską Górę, odwiedzisz zespół pałacowo-parkowy w Goszczu i poobserwujesz przyrodę na stawach.
KOSZT: dorośli 60 zł., dzieci do lat 15-40 zł/os.,(dodatkowo płatne: możliwość spożycia obiadu w restauracji Made in Napoli, możliwość skorzystania z parku linowego – Campus Domasławice)

 

19 października /sobota/
Bryczką w krainie stawów
MIEJSCE: Parking turystyczny w Rudzie Milickiej
CZAS TRWANIA: 11:00-14:30

Zwiedź bryczką rezerwat ornitologiczny w kompleksie Stawno, wyjątkowy pod względem przyrodniczym i kulturowym. Przejażdżkę połączysz z obserwacją ptaków przez lornetki pod fachową opieką ornitologa. Trasa wiedzie przez Stawno, Nowe Grodzisko,Dyminy, Grabownicę do Rudy Milickiej. Zgłoszenia najpóźniej 7 dni przed wydarzeniem. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia przy zbyt małej liczby osób (min.8) i ze względu na złą pogodę.
KOSZT: dzieci do lat 4 – bezpłatnie, dzieci w wieku 5-15 lat – 40 zł, osoby powyżej 15 lat – 60 zł/os.

 

19 października /sobota/
Kolacja rybna - Ryba do syta
MIEJSCE: Restauracja Grabownica, Grabownica, ul. Milicka 4b
CZAS TRWANIA: 18:00-23:00

Spędź ten wieczór w niezwykłym miejscu w otoczeniu lasów i stawów, jedząc wykwintną kolację rybną przy muzyce na żywo. Do dyspozycji gości szeroki wybór dań – zespół kucharzy naszej restauracji przygotuje na ten wieczór ryby słodkowodne i nie tylko w zaskakujących kulinarnych aranżacjach. Ten wyjątkowy czas umilą konkursy z nagrodami. Dobre humory i nastrój karpiowej uczty gwarantowane!
KOSZT: 120/os.

19 października /sobota/
Kolacja rybna – Ryba do syta
MIEJSCE: Resturacja W Starym Młynie, Niesułowice 25
CZAS TRWANIA: 19:00-23:00

Znajdź sposób na jesienną chandrę i przetańcz tę październikową noc w Starym Młynie, wirując na parkiecie! Rozpocznij go lekką i zdrową kolacją rybną przy świecach, w gronie znajomych, kosztując przepysznych potraw, które wielokrotnie otrzymywały nagrody i wyróżnienia w gastronomicznym konkursie Mistrz Karpia. W programie wykwintne potrawy, nie tylko z karpia, ale również innych ryb słodkowodnych w wielu postaciach. Degustację uatrakcyjni zabawa taneczna przy muzyce mechanicznej DJ. Bilety do nabycia u Organizatora.
KOSZT: 130 zł/os.

 

20 października /niedziela/
Spacer z ornitologiem
MIEJSCE: Kompleks Stawno, rezerwat przyrodniczy Stawy Milickie, Stawno 1
CZAS TRWANIA: 9:00-13:00

Czy ptaki posiadają osobowość? Czy sokoły spokrewnione są z papugami? Dowiedz się, czym jest zjawisko migracji i jak ptaki przygotowują się do wyczerpującej wędrówki. Naucz się rozróżniać w locie czaplę siwą od żurawia i dowiedz się, dlaczego remiz nazywany jest ptasim architektem. Poznaj sekrety życia ptaków oraz terminologię ornitologiczną. W programie spacer ścieżką przyrodniczą w kompleksie Stawno, połączony z obserwacjami. Ornitolog podczas wędrówki udostępnia lunetę. Po wcześniejszym uzgodnieniu możliwość wypożyczenia lornetek.
KOSZT: dorośli – 35 zł, dzieci i młodzież do lat 16 – 15 zł/os.
LICZBA MIEJSC: 25

 

20 października /niedziela/
Obserwacje ptaków z ornitologiem Pawłem Dolatą
MIEJSCE: Stawy Przygodzickie, okolice stawu Drygas w Trzcielinach
CZAS TRWANIA: 10:00-13:00

Wyrusz z nami bryczką na ornitologiczną przygodę w okolicach stawów przygodzickich. Postaramy się zobaczyć jak najwięcej gatunków ptaków wodnobłotnych (występuje tu około 50 różnych gatunków), np. perkoza dwuczubego, błotniaka stawowego, łabędzia niemego, gęgawy, rybitwy czarnej. Jednak nigdy nie wiadomo, jakie ptaki spotkamy. Naszym celem jest delektowanie się kontaktem z przyrodą w swobodnej atmosferze i miłym towarzystwie. Przewodnikiem będzie ornitolog Paweł Dolata z Wielkopolskiego Towarzystwa Przyrodniczo-Krajoznawczego.
KOSZT: dzieci do lat 3 – bezpłatne, dzieci 4–13 lat – 30 zł, dorośli 50 zł

 


20 października /niedziela/
Zwiedzanie Sułowa z bardem i krasnalem
MIEJSCE: Sułów, Rynek
CZAS TRWANIA: 11:00-14:00

Myślisz, że krasnale są tylko we Wrocławiu? Poznaj zabytki i skrzaty Sułowa! Fabularne zwiedzanie połączone z odkrywaniem tajemnic i zabytków Sułowa – dużej zabytkowej wsi, która jeszcze w latach 70. XX w. była gminą wiejską i miała status miasteczka. Po tej niezwykle urokliwej miejscowości oprowadzi bard, a będzie mu towarzyszył Skrzat, który chwilowo opuści mury zamku. Posłuchasz, jakie tajemnice kryje pałac i sułowskie kościoły, gdzie był zamek raubritterów a gdzie mieszkał pustelnik, a także poznasz wiele innych tajemnic.
KOSZT: dorośli 25 zł/os., dzieci do lat 15 – 15 zł/os.

 

 

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA