Zamknij

Były senator Łukasz Mikołajczyk został Wojewodą Wielkopolskim

14:49, 25.11.2019 | red.
Skomentuj
REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki wręczył nominację Łukaszowi Mikołajczykowi, byłemu już senatorowi z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, na stanowisko wojewody wielkopolskiego.

Ostrowianin Łukasz Mikołajczyk nie uzyskał w trakcie ostatnich wyborów mandatu senatora. Przegrał z Ewą Matecką - również mieszkanką Ostrowa, która reprezentowała Koalicję Obywatelską. Zajął tym samym miejsce zwolnione przez Zbigniewa Hoffmana, który z kolei z sukcesem zakończył swoje starania o mandat do sejmu.

– Wojewodowie są nie tylko oczami i uszami rządu, ale również głową i rękami. Patrzą na to, co się dzieje, poprawiają, żeby było lepiej, ale również działają w momencie klęsk żywiołowych. Pełnią bardzo kluczową funkcję. Urzędy wojewodów są integralną częścią aparatu państwa polskiego, które powoduje, że państwo obecne jest w każdym zakątku kraju – powiedział podczas wręczenia nominacji nowym wojewodom premier Mateusz Morawiecki.

Wojewoda jest przedstawicielem rządu w terenie. Sprawuje nadzór prawny nad działalnością gmin i powiatów, a także reprezentuje w województwie Skarb Państwa. Jego bezpośredniemu nadzorowi podlegają: wojewódzkie jednostki straży pożarnej, policji, inspektoraty ochrony środowiska, konserwatora zabytków, nadzoru budowlanego, transportu drogowego oraz inspektora sanitarnego.

W czasie ubiegłej kadencji senator Mikołajczyk był częstym gościem na ziemi krotoszyńskiej, uczestnicząc w wielu spotkaniach i korzystając z zaproszeń. Nic dziwnego, że w naszym powiecie uzyskał więcej głosów niż jego konkurentka Ewa Matecka, która ostatecznie dostała się do senatu.

 

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

MarianMarian

0 0

A dalej wynika, że redakcja dąży do tego a żeby nad niebem zapanować- daj wam Boże. 12:42, 30.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarianMarian

1 0

A dlaczego tego komentarza wyżej redakcja nie usunie. Łącznie usunięto siedem (7) komentarzy i z taką trwogą chcą zapanować nad niebem - Broń Boże. 17:30, 30.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarianMarian

0 0

A żeby nie było nie jasności to co spowodowało takie powody, że moje komentarze na hura były usuwane. Może wynikać z niezrozumienia powstałych problemów w Ostrowie Wlkp. które postanowiłem przybliżyć ich okoliczności.
Znam trochę miasto Ostrów Wlkp. bo przez 29 lat pracowałem w PKS Krotoszyn jako kierowca autobusu. Krotoszyn był podległy PKS w Ostrowie. Stosunki nie układały się zbytnio dobrze a w niektórych sprawach odbywały się sprawy sądowe. Mimo wszelkich trudności dotarłem aż do emerytury. Wszelkie problemy zostały i stały się nadal dokuczliwe.
Taki wynikły problem to na PKP w roku 2017 kiedy to oczekując na pociąg do Katowic zostałem przez Ochronę Kolei potraktowany jakby osoba niepożądana. W bliskiej mej obecności usłyszałem słowa - jakbym go w d... kopnął. 21:30, 01.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz