Zamknij

JAROCIN. Arsenał z ostrą amunicją i trotylem w domu 52-latka

21:09, 11.01.2020 | S.P.
Skomentuj A.Majewski
REKLAMA

 

Jarocińska Prokuratura Rejonowa nadzoruje śledztwo przeciwko 52-letniemu mężczyźnie spod Jarocina, podejrzanemu o posiadanie bez wymaganego zezwolenia amunicji i materiałów wybuchowych.

1 stycznia br. po południu dyżurny z jarocińskiej komendy policji odebrał zgłoszenie o strzałach na terenie lasu w Brzostowie. Zdaniem zgłaszającego, nieznany mu mężczyzna strzelał z broni palnej.
Na miejsce natychmiast udały się patrole policji, które dzięki dokładnemu opisowi szybko odnalazły wskazanego mężczyznę, 52-letniego mieszkańca gm. Jarocin. W jego aucie znaleźli strzelbę czarnoprochową, łuski, kule I kapiszony. Jak  ustalili funkcjonariusze, kilka lat wcześniej mężczyzna był karany za nielegalne posiadanie broni i amunicji.
Przewieziono go do jarocińskiej komendy. W tym samym czasie kryminalni udali się na przeszukanie miejsca zamieszkania zatrzymanego. Znaleźli tam mały arsenał amunicji, mogący stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia. - Z posesji ewakuowano więc przebywające tam osoby – mówi Agnieszka Zaworska, rzecznika policji z Jarocina.
W domu mężczyzny policjanci znaleźli 36 sztuk amunicji, 27 elementów amunicji, pociski artyleryjskie i karabinowe oraz pojemniki z trotylem o łącznej wadze 1 kg. 52-latek nie posiadał wymaganego na to pozwolenia. Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do stawianego mu zarzutu. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji oraz poręczenie majątkowe w wysokości 3 tys. zł.
Za posiadanie broni lub amunicji bez wymaganego pozwolenia, zgodnie z art. 263 kodeksu karnego, grozi pozbawienie wolności na czas od 6 miesięcy do 8 lat. - Taka sama kara grozi za posiadanie substancji wybuchowych, które mogą sprowadzić niebezpieczeństwo do życia lub zdrowia wielu osób, albo też mienia w wielkich rozmiarach – wyjaśnia Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

 

 

 

(S.P.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz