Zamknij

POGORZELA. Podziękowali Mikołajom za dobre serce

10:41, 01.02.2020 | Edyta Siama
REKLAMA
Skomentuj

Trzy placówki z gminy Pogorzela, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, Przedszkole Samorządowe Raj Psotników oraz Młodzieżowa Świetlica Środowiskowa, uhonorowane zostały tytułem „Mikołaje” za przygotowanie 22 paczek świątecznych dla dzieci z rodzin najbiedniejszych, a także osób samotnych, niepełnosprawnych i starszych.

 – Od kilku lat chętnie włączamy się do akacji „Mikołaje” – mówi dyrektor przedszkola, Ewa Fiłyk. – Odzew personelu przedszkolnego, rodziców i dzieci jest ogromny. Piękne jest to, że wszyscy w okresie świątecznym potrafią okazać uczucia i podzielić się z potrzebującymi.


Do takich paczek trafiają różnego rodzaju produkty spożywcze, przybory szkolne, środki chemiczne, sprzęt gospodarstwa domowego i słodycze.  
Podczas podsumowania przedsięwzięcia przedstawiciel Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu i Stowarzyszenia Dziecko, Mirosław Sobkowiak, podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w tworzenie paczek, i wręczył im pamiątkowe dyplomy. Radości i wdzięczności nie krył także burmistrz Pogorzeli, Piotr Curyk, dziękując organizatorom i wolontariuszom za wielkie serca i pomocne dłonie.


Była to już 12. edycja akcji Mikołaje. Ta forma pomagania z roku na rok cieszy się coraz to większym zainteresowaniem. Szkoły, przedszkola i inne placówki oraz mieszkańcy całego powiatu bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem włączają się do tego rodzaju działań charytatywnych. Szczególnie w okresie świątecznym odruchy serca rodzą wyśmienite owoce i uszczęśliwiają wielu ludzi.  

 

(Edyta Siama)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone