Zamknij

GOSTYŃ. Strzelał do żony z kuszy. Z więzienia może nie wyjść do końca życia

17:12, 06.03.2020 | red.
REKLAMA
Skomentuj

Na wniosek gostyńskiej prokuratury sąd zadecydował o tymczasowym areszcie 62-letniego mieszkańca Kunowa. Mężczyzna dwa tygodnie temu strzelał z kuszy do swojej żony. Podczas posiedzenia aresztowanego przyznał się do winy.

Przypomnijmy, w czwartek 20 lutego, w godzinach wieczornych 62-letni mężczyzna postrzelił żonę z kuszy, którą wcześniej sam wykonał. Mimo, że strzała trafiła ją w plecy, zdołała wybiec przed dom, gdzie synowie obezwładnili ojca. Ranną kobietę  przewieziono do szpitala w Gostyniu, a sprawcę do szpitala w Kościanie.

Po blisko dwóch tygodniach spędzonych na oddziale neuropsychiatrycznym, mężczyznę w końcu przesłuchano i postawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Taką decyzję podjął dziś gostyński sąd.

- Odbyło się posiedzenie w przedmiocie wniosku prokuratury o zastosowanie wobec podejrzanego Henryka D. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyzna przyznał się do winy, a sąd przychylił się do wniosku o tymczasowe aresztowanie - potwierdza prokurator Justyna Cała z gostyńskiej Prokuratury Rejonowej.

Mężczyzna może zostać w więzieniu nawet do końca życia. Wiadomo, że w przeszłości leczył się psychiatrycznie i jak już wcześniej informowaliśmy prokuratura powołała biegłych z zakresu psychologii i psychiatrii, którzy ocenią w momencie "ataku" na żonę był w pełni świadomy swojego czynu. Opinię na temat samego zdarzenia, najpewniej wydadzą też biegli z zakresu medycyny i balistyki. 

Foto: arch. Gostyn24

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone