Zamknij

Wybuchowe odkrycie w Jarocinie. Pod podłogą znajdowała się amunicja z 1943 roku

21:31, 19.05.2020 | red.
Skomentuj
REKLAMA

Do niezwykłego odkrycia doszło w Jarocinie. Tajemnice z przeszłości skrywała drewniana podłoga. Podczas remontu poddasza piętrowego budynku jego właściciele znaleźli tam trzy kartony z amunicją. Wczoraj, 18 maja, ok. godz. 18.00 zawiadomili o tym policję.

- Policyjny pirotechnik, po obejrzeniu znaleziska ustalił, że amunicja wyprodukowana została w 1943 r., czyli w czasie II wojny światowej. Jest to amunicja ostra kalibru 5,6 mm. Znalezisko zostało zabezpieczone przez policjantów i wkrótce przekazane zostanie patrolowi saperskiemu – informuje asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Kto ukrył naboje w tym miejscu i kiedy? Policjanci będą wyjaśniać tę sprawę. To już trzecie „wybuchowe” odkrycie na terenie powiatu jarocińskiego w ciągu miesiąca. Po koniec kwietnia znaleziono granat przy drodze z Hilarowa do Słupi. W minionym tygodniu zaś podczas remontu w Cielczy odnaleziono pocisk przeciwpancerny. Był ukryty w piecu, który stał w letniej kuchni.

- Pewne jest, że takich znalezisk może być więcej. Zarówno w budynkach, jak i w ziemi. Przypominam, że o każdym takim znalezisku, ze względów bezpieczeństwa, należy niezwłocznie informować policję – mówi asp. Agnieszka Zaworska.

Więcej na ten temat na portalu ejarocin.pl

 

 

 

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

tomektomek

0 3

A może być tępa amunicja? 22:41, 19.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

cesiucesiu

3 0

Tępa nie, ale ślepa. Tępota to raczej stan umysłu 20:10, 20.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz